Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
23.04.2020
Eesti Andme­analüütik soovitab: laske Eesti lahti! (62) Eesti lühiuudised Trammiga sadamasse kolme aasta pärast Iglusaunade ehitaja teeb nüüd iglukontoreid Austrias leiti Eesti veokijuht surnuna Majandus Uuring ⟩ Eriolukord muudab käitumismustreid Kütuseettevõtja: diislikütuse liitrihinnast kaob kuuendik Majanduse lühiuudised Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult Netflix lubab, et uued filmid otsa ei saa Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ ELi nadi eneseupitamine kasvatas toetust Italexitile (18) Välismaa lühiuudised Sloveenia peaminister jäljendab Trumpi ja Orbánit Ratast ootab uus ELi kolleegide virtuaalvaidlus Maast möödub täna hiiglaslik kivikamakas (6) Põhja-Korea liidri kadumist varjutab saladuseloor (1) Arvamus Juhtkiri: külmkapp ja kuivanud kohuke (1) Herman Kelomees: vali Ametnike Partei! (10) Eesti uus tuleproov maailmapoliitikas (1) Aivar Kokk: kiire internet maale (4) Martin Kukk: Saaremaa õppetunnid (4) Andres Sutt: viis ettevõtete aitamise reeglit (11) CIVICO Europa: võitluses Covid-19 vastu autokraatiasse langedes mürgitab Ungari Euroopa ideaale (16) Kultuur INTERVJUU ⟩ Indrek Kasela: elame imelisel ajal! (6) POSTIMEHE ARVUSTUS ⟩ ERRi uus portaal Jupiter: särav, üksikute plekkidega Michael Jordan, 90ndate Bulls ja ajad, mis ei naase Sport NBAsse pürgival Henri Drellil on mõne klubiga juttu olnud Maa Elu Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala Ürask sunnib metsaomanikku otsustama – kas hoida või raiuda (1) Aiamajast saab kodukontor, puhkenurk või külalistuba Puitmajade eksport kukkus järsult Tasuta tööle? Jah, soovijaid on Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja Põlatud haavapuu on nüüd tänuväärt abiline paberitööstuses Ilmajutt: kas lähiajal on oodata öökülma? Naerist tasub kasvatada Spetsialistid soovitavad parimaid köögiviljasorte Kitsepiim trügib visalt lehmapiima kõrvale Tartu Purjutamisega liialdajad peavad varsti peatäit välja magama vanglas Helir-Valdor Seeder: põllumehi ei saa jätta kriisi meelevalda (4) Karl Pütsepp: kriisist aitab meid üle vaid hoolivus Üha rohkem peresid vahetab sooja koolilõuna toidupaki vastu Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi Tartu lühiuudised Vanemuise tänava ümberehitus edeneb jõudsalt Jõgeval tegi nädalaga koroonatesti ligi kaheksakümmend inimest Pehme talv lõi soodsad olud apla nälkja võidukäiguks Nelja seina vahele surutud noored igatsevad tavalist elu ja teisi inimesi (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja

3 min lugemist
Venemaa piirist vaid 40 meetri kaugusel asuv Mõtlusait pakub rahu ja vaikust, pealegi on see muust elust nii eraldatud, et viirust ei õnnestu sealt leida. FOTO: Erakogu

Nagu kogu turismisektor, on ka sel alal tegutsevad maaettevõtjad praegu tugeva surve all ja peavad iga päev nuputama, kuidas paremini toime tulla. Kuigi kriisi leevendudes on lootust, et siseturism hakkab vähehaaval taastuma, jääb sellest puudujäägi katmiseks väheks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

MTÜ Eesti Maaturismi nõukogu esimees Anneli Kana ütles, et väga väike osa selle valdkonna ettevõtteid töötab hooajaliselt ja need pole veel ülitugeva löögi alla sattunud. Samas peaksid nemadki praegu suveks valmistuma, aga tellimusi peaaegu pole. „Meie küsitluse järgi on enamik potentsiaalseid kliente oma plaanid tühistanud või teadmata ajaks edasi lükanud,” tõdes ta.

Eelistatud väikesed majakesed

Neist, kes aasta ringi tegutsevad, saavad praegu oma teenust pakkuda eelkõige sellised, kel on eraldi sissepääsuga väikesed majakesed, kuhu saavad pered tulla kas nädalalõppu veetma või rahulikus õhkkonnas kaugtööd tegema.

Sauga jõe ääres paikneva kaluriküla ehk Fishing Village’i asutaja Jakob Kose on üks neist, kes pea tööle pannud, et tekkinud olukorras ellu jääda. Küsimusele, kas mõni inimene on õela viiruse eest tema mõnda majakesse pakku tulnud, vastab ta, et sellised on täitsa olemas. „Eelmisel nädalavahetusel käis üks tore pere ja peatus autosuvilaga meie juures. Põhjus oli see, et soovisid olla looduses ja kailt kala püüda. Pärast käisid saunas,” märkis ta.

Lisaks mõtles Kose välja uue komplekti peredele, mis sisaldab nädalaks paadimaja, sauna ja paadi kasutust.

„Aprilli müüsin väga ilusti välja. Praegu mõtlen, kuidas suvele vastu minna. Kuna välisturistid on kadunud, panen kokku kahe-kolme päeva pikkused paketid.”

22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto