Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
23.04.2020
Eesti Andme­analüütik soovitab: laske Eesti lahti! (62) Eesti lühiuudised Trammiga sadamasse kolme aasta pärast Iglusaunade ehitaja teeb nüüd iglukontoreid Austrias leiti Eesti veokijuht surnuna Majandus Uuring ⟩ Eriolukord muudab käitumismustreid Kütuseettevõtja: diislikütuse liitrihinnast kaob kuuendik Majanduse lühiuudised Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult Netflix lubab, et uued filmid otsa ei saa Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ ELi nadi eneseupitamine kasvatas toetust Italexitile (18) Välismaa lühiuudised Sloveenia peaminister jäljendab Trumpi ja Orbánit Ratast ootab uus ELi kolleegide virtuaalvaidlus Maast möödub täna hiiglaslik kivikamakas (6) Põhja-Korea liidri kadumist varjutab saladuseloor (1) Arvamus Juhtkiri: külmkapp ja kuivanud kohuke (1) Herman Kelomees: vali Ametnike Partei! (10) Eesti uus tuleproov maailmapoliitikas (1) Aivar Kokk: kiire internet maale (4) Martin Kukk: Saaremaa õppetunnid (4) Andres Sutt: viis ettevõtete aitamise reeglit (11) CIVICO Europa: võitluses Covid-19 vastu autokraatiasse langedes mürgitab Ungari Euroopa ideaale (16) Kultuur INTERVJUU ⟩ Indrek Kasela: elame imelisel ajal! (6) POSTIMEHE ARVUSTUS ⟩ ERRi uus portaal Jupiter: särav, üksikute plekkidega Michael Jordan, 90ndate Bulls ja ajad, mis ei naase Sport NBAsse pürgival Henri Drellil on mõne klubiga juttu olnud Maa Elu Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala Ürask sunnib metsaomanikku otsustama – kas hoida või raiuda (1) Aiamajast saab kodukontor, puhkenurk või külalistuba Puitmajade eksport kukkus järsult Tasuta tööle? Jah, soovijaid on Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja Põlatud haavapuu on nüüd tänuväärt abiline paberitööstuses Ilmajutt: kas lähiajal on oodata öökülma? Naerist tasub kasvatada Spetsialistid soovitavad parimaid köögiviljasorte Kitsepiim trügib visalt lehmapiima kõrvale Tartu Purjutamisega liialdajad peavad varsti peatäit välja magama vanglas Helir-Valdor Seeder: põllumehi ei saa jätta kriisi meelevalda (4) Karl Pütsepp: kriisist aitab meid üle vaid hoolivus Üha rohkem peresid vahetab sooja koolilõuna toidupaki vastu Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi Tartu lühiuudised Vanemuise tänava ümberehitus edeneb jõudsalt Jõgeval tegi nädalaga koroonatesti ligi kaheksakümmend inimest Pehme talv lõi soodsad olud apla nälkja võidukäiguks Nelja seina vahele surutud noored igatsevad tavalist elu ja teisi inimesi (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi

2 min lugemist
Tartu volikogu esimees Lemmit Kaplinski FOTO: Kristjan Teedema

Viimati veebruaris istungit pidanud Tartu volikogu peab täna koroonaaja esimese istungi. Esimest korda ajaloos peab volikogu e-istungit, mis näeb välja nii, et koosoleku juhataja on raekojas, aga volinikud saavad osaleda Zoomi keskkonnas, hääletada aga veebis või kirjalikult.

Praeguseks on ilmnenud, et volikogu kaks liiget osalevad kirjalikult. Merle Jääger on maakodus netiühenduseta ja kuigi varem oli plaan, et saadikurühma nõunik läheb talle arvutiga appi, tekkis tõrge. Harri Jallajas aga ei ole põhjendanud, miks ta soovib kirjalikult osaleda. Ta on aga teatanud soovist osaleda video teel järgmisel korral. Nad mõlemad annavad oma seisukohad enne istungit. Sellist praktikat on rakendatud varem komisjonide e-koosolekute puhul, ütles volikogu esimees Lemmit Kaplinski. Kui istungi käigus tehakse mõnele eelnõule sisuline muudatus, ei saa varem antud häält ilmselgelt arvestada.

«Samas on meil muudatuste menetlemiseks oma kord, mis eeldab muudatusettepaneku esitamist mitu päeva varem,» lisas Kaplinski. «Kui muudatus tuleb kohapeal, tuleb eraldi otsustada, kas oleme nõus seda kohe menetlema.»

Ta selgitas, et istungi ajal on temaga samas ruumi kaks volikogu kantselei töötajat ja tehniline abi. See on vajalik, et töö käigus hääletusi käima panna ja kiirelt protseduurilistes küsimustes suhelda.

Linnavalitsuse liikmed osalevad istungil videosilla kaudu. Külalistel ja ka näiteks fraktsioonide nõunikel ei ole kohta, kuhu vaatama tulla, kuid on koht kuhu minna: linna kodulehe kaudu Youtube’i keskkonda otseülekannet vaatama.

Kaplinski arvas, et kindlasti tuleb mõnel volinikul ette tehnilisi apse, siis on küsimus, kas kokku lepitud protseduurid lahendavad olukorra tol hetkel.

Volikogu päevakorras on sel korral muude küsimuste seas pingetest laetud eelnõu Pirogovi platsil alkoholi tarvitamise lubamise asjus, opositsioonil on ehk raskem häälekat vastuseisu esitada olukorras, kus «kangid» on volikogu esimehe käes.

«Need kangid peaksid tegelikult alati olema volikogu esimehe käes, volinikud siiski töötavad selliselt, et peetakse kinni reglemendist ja elementaarsest viisakusest. Volikogu ei tööta põhimõttel, kes jaksab kõvemini karjuda,» kommenteeris Kaplinski. «Ka elektroonilises keskkonnas, kus reeglid kehtestatakse mitte kellukese helistamisega, vaid nupuvajutusega, on need reeglid ju täpselt samasugused. Tugevat pooltolemist või vastuseisu tsiviliseeritult esitada on täpselt samad võimalused.»

Istung algab kell 15.

Seotud lood
22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto