Sisukord
Majandus
Tänane leht
23.04.2020
Eesti Andme­analüütik soovitab: laske Eesti lahti! (62) Eesti lühiuudised Trammiga sadamasse kolme aasta pärast Iglusaunade ehitaja teeb nüüd iglukontoreid Austrias leiti Eesti veokijuht surnuna Majandus Uuring ⟩ Eriolukord muudab käitumismustreid Kütuseettevõtja: diislikütuse liitrihinnast kaob kuuendik Majanduse lühiuudised Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult Netflix lubab, et uued filmid otsa ei saa Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ ELi nadi eneseupitamine kasvatas toetust Italexitile (18) Välismaa lühiuudised Sloveenia peaminister jäljendab Trumpi ja Orbánit Ratast ootab uus ELi kolleegide virtuaalvaidlus Maast möödub täna hiiglaslik kivikamakas (6) Põhja-Korea liidri kadumist varjutab saladuseloor (1) Arvamus Juhtkiri: külmkapp ja kuivanud kohuke (1) Herman Kelomees: vali Ametnike Partei! (10) Eesti uus tuleproov maailmapoliitikas (1) Aivar Kokk: kiire internet maale (4) Martin Kukk: Saaremaa õppetunnid (4) Andres Sutt: viis ettevõtete aitamise reeglit (11) CIVICO Europa: võitluses Covid-19 vastu autokraatiasse langedes mürgitab Ungari Euroopa ideaale (16) Kultuur INTERVJUU ⟩ Indrek Kasela: elame imelisel ajal! (6) POSTIMEHE ARVUSTUS ⟩ ERRi uus portaal Jupiter: särav, üksikute plekkidega Michael Jordan, 90ndate Bulls ja ajad, mis ei naase Sport NBAsse pürgival Henri Drellil on mõne klubiga juttu olnud Maa Elu Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala Ürask sunnib metsaomanikku otsustama – kas hoida või raiuda (1) Aiamajast saab kodukontor, puhkenurk või külalistuba Puitmajade eksport kukkus järsult Tasuta tööle? Jah, soovijaid on Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja Põlatud haavapuu on nüüd tänuväärt abiline paberitööstuses Ilmajutt: kas lähiajal on oodata öökülma? Naerist tasub kasvatada Spetsialistid soovitavad parimaid köögiviljasorte Kitsepiim trügib visalt lehmapiima kõrvale Tartu Purjutamisega liialdajad peavad varsti peatäit välja magama vanglas Helir-Valdor Seeder: põllumehi ei saa jätta kriisi meelevalda (4) Karl Pütsepp: kriisist aitab meid üle vaid hoolivus Üha rohkem peresid vahetab sooja koolilõuna toidupaki vastu Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi Tartu lühiuudised Vanemuise tänava ümberehitus edeneb jõudsalt Jõgeval tegi nädalaga koroonatesti ligi kaheksakümmend inimest Pehme talv lõi soodsad olud apla nälkja võidukäiguks Nelja seina vahele surutud noored igatsevad tavalist elu ja teisi inimesi (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult

1 min lugemist
Rocca al Mare ja teiste kaubanduskeskuste parklad ootavad, et need täituksid maksujõuliste kundedega. FOTO: Tairo Lutter

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas (Keskerakond) ütles Postimehele, et kaubanduskeskused saab taas avada vaid ühise jõupingutuse tulemusena.

Ministri sõnul on keskuste avamise eeldus viiruse püsiv langustrend. «Meil on teadusnõukoguga kokku lepitud mõõdikud, mida jälgime,» lausus ta.

Kuidas näeb välja mai esimesse poolde plaanitav kaubanduskeskuste piirangutega avanemine?

«Lahti tehakse kõik kauplused ja toitlustusasutused. Suletuks jäävad meelelahutusasutused (sh kinod) ja näiteks laste mängutoad. Keskuste puhul jäävad kehtima samad reeglid mis praegu: 2 + 2 reegel, inimeste hulga piirang kaubanduspinnal ning desinfitseerimisvahendite olemasolu. Kindlasti peab näiteks riidekauplustes, kus inimesed asju proovivad, olema tagatud ka pidev desinfitseerimine,» selgitas ta.

Taavi Aas FOTO: Madis Veltman

Aas ei leia, et jutt kaubanduskeskuste taasavamisest läheks vastuollu soovitustega poes käimist vähendada. «Praegu kehtivad üleskutsed on endiselt asjakohased. Poodi tuleb minna vaid vajaduse korral ja tegutseda seal läbimõeldult. Nende leevendusmeetmete eesmärk on aidata Eesti majandust, ettevõtteid ja inimesi, kes selle valdkonnaga seotud,» rääkis minister.

Endise Tallinna linnapea sõnul on suur vastutus ka poodnikel endil. «Nendest sõltub väga palju, kuidas saame edasi minna. Väga suur roll on enesekontrollil ja turvameeskonnal. Päris selge on, et politsei ei jõua igale poole. Ja kui reegleid ei täideta või olukord peaks piirangute leevendamise tagajärjel märgatavalt halvenema, peame astuma sammu tagasi,» tõdes ta.

Seotud lood
22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto