Sisukord
Arter
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga

4 min lugemist
Kui sa lähed rattast eemale, siis õige ratas on selline, et sa tahad tema suunas tagasi vaadata. Africa Twinist lähed sa eemale selg ees – kuhugi mujale vaatamine ei tule isegi mõttesse. FOTO: Andrus Laansalu

Honda Africa Twin: selle rattaga võid sa keerata kiirteelt kivikõrbe ja mõlemal juhul oled õiges kohas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidagi juhtus, et need kaks kuupäeva olid peaaegu kohakuti. Aprilli algus 2019. Aprilli algus 2020. Mõlemal korral sõitsin ma Hondaga Tallinnast Tartusse. Eelmisel aastal oli temperatuur 12 ja 7 kraadi vahel. Seekord 7 ja 4 kraadi vahel. Mu sõiduvarustus oli peaaegu identne. Kummagi sõidu jooksul ei tulnud mulle vastu ühtegi tsiklisti. Isegi valgus oli sarnane. Ainus tõsisem erinevus oli ratas. 2019. aastal Honda Rebel. 2020. aastal Africa Twin. Suuremat vahet on raske ette kujutada.

Honda Rebelil on olemas kõik, mis ühel basic mootorrattal olema peab. Leistang. Sadul. Mootor. Alustavale sõitjale on Rebel väga hea ratas. Africa Twinil on olemas kõik ülejäänu – kõik, mida mootorrattatööstuse matkaendurode lipulaevalt oodata võiks. Elektroonika, mis mõtleb sõitjaga kaasa peaaegu tehisintellekti tasemel (veidral kombel ütlesidki tähed selle ratta numbrimärgil AI – artificial intelligence). Inertsiaalandur, mis arvutab ratta kurvikallet ja reguleerib selle järgi käiguvahetusi ja veojõu rakendumist. 3-astmelised kurvituled. 5-astmelise soojendusega käepidemed. 4 + 2 sõidurežiimi, mille iga nüanss on sõitja vajaduste ja soovide järgi häälestatav. Ja siis veel kord paljuastmeliselt häälestatav. Automaatkäigukast (DCT), mille puhul saab valida nelja käiguvahetuse rütmi (sõidurežiimid D ja S1–S3) vahel.

Lihtsamast mehaanilisest poolest on uuel 2020. aasta Africa Twinil ka sisekummideta rehvid ja keskhark (olgu pealegi, et lisavarustuses).

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto