Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.04.2020
Eesti Viiruse väike abiline ehk miks Covid-19 üht laastab ja teist mitte? (8) Eesti lühiuudised Lahendada tuleks halvim võimalik stsenaarium (45) Lisarahast pole pere­arsti­põua leevendajat saanud (1) Kohus saatis päästeametniku tapnud mehe pikaks ajaks vangi (1) Pätsi tahtmisel rajatud Peressaarest on järel kummitusküla (6) Majandus Majanduse lühiuudised Tipprestorani argipäev – kokad saevad ja ettekandjad värvivad (13) Tõenäoliselt ajaloo suurima maksupettuse korraldajad pääsesid arvatust palju kergemalt (2) Välismaa Brittide peataolek jättis riigi ELi ühishangetest kõrvale Poola suurimas rahvuspargis lõõmab tulekahju Isolatsioon suurendab üle ilma lahutuste arvu (1) Välismaa lühiuudised Hubble'i kosmoseteleskoop 30: kuidas hullumeelsest unistusest sai inimkonna üks olulisim teadusinstrument (3) Pandeemia ajal paistavad silma võimekad naisliidrid (3) Arvamus Juhtkiri: piirangute leevendamisega tuleks julgemalt alustada (21) Mart Raudsaar: meie käest vorsti ei saa (41) Ene-Margit Tiit: muutunud lähitulevik (11) Marek Strandberg: maskidesse, rahvas! (29) Andrus Karnau: põhjanoolijad ja raisakotkad (12) Kultuur Tühjuse poeesia 4: Carl-Dag Lige Kultuuri lühiuudised Värske veri: Eesti uute lühifilmide kassett on üks tuumakas tükk Sport Roberts Štelmahers: loomulikult tahtsin Ventspilsi ja VEFi üle mängida! Spordi lühiuudised Drelli nimekas agent: üks NBA klubi on Henrist väga huvitatud, ootame ka teiste tagasisidet Tartu Lillepeenardest paistab maastikukujundaja töö Sirje Toomla: kas olete natuke või palju rase? Mai Põldaas: linnaraamatukogu kriisiõppetunnid Kallaste kooli kaitsjad võtsid appi isegi kanalisatsiooni (2) Tartu volikogu pidas esimest korda videoistungi Tartu lühiuudised Kliinikum taastab järk-järgult plaanilise ravitöö Linnavalitsus võttis Pirogovi eelnõu volikogust tagasi (1) Urmas Klaas: me pole viirust võitnud, aeg on kohaneda REEDENE RÕÕM ⟩ Tuul Sepp eelistab maakeelseid nimesid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: põhjanoolijad ja raisakotkad

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Sander Ilvest

Ajakirjandus olevat lugude rääkimise koht. Enne kui ütlen, mida arvan sellest, et riigiasutused ja eraettevõtted võiksid ja peaksid koroonakriisi majanduskahjude ohjeldamiseks palku kärpima, jutustan kaks lugu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ühe keskmise suurusega ettevõtte juht läks alluvate ette ja teatas, et juhatus on otsustanud kõikide töötajate palka pooleteiseks kuuks 30 protsenti kärpida. Kui arvate, et vastuseks olid erutatud hüüded, võib-olla isegi ebaviisakad väljendid, siis eksite. Alluvad olid vait. Keegi ei öelnud ühtegi sõna. Ettevõtte juht rääkis hiljem, et oli väga imestunud, et ükski töötaja isegi ei küsinud midagi. Lõpuks katkestas piinliku vaikuse lause, et konnadel on tänavu kuduaeg varem kui tavaliselt. Ühesõnaga, õnneks keegi vahetas teemat.

Teine lugu rullus ajakirjanduses eelmisel nädalal, kui Tallinki omanik Ain Hanschmidt ja juhatuse esimees Paavo Nõgene süüdistasid LHVd ja fondi Novalpina ettevõtte ülevõtmiskatses. «Kriisiajale on iseloomulik, et lagedale ilmuvad šaakalid ja raisakotkad ja teised põhjanoolijad. Kõikvõimalikud finantsvahendajad, kes abi ja toetust pakkudes tegelikult raskustes ettevõtteid jahivad,» ütles Hanschmidt. Nõgene lisas, et LHV soovis nahaalsete meetoditega ligi pääseda aktsionäride varale.

23.04.2020 25.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto