Sisukord
Majandus
Postimees
24.04.2020
Eesti Viiruse väike abiline ehk miks Covid-19 üht laastab ja teist mitte? (8) Eesti lühiuudised Lahendada tuleks halvim võimalik stsenaarium (45) Lisarahast pole pere­arsti­põua leevendajat saanud (1) Kohus saatis päästeametniku tapnud mehe pikaks ajaks vangi (1) Pätsi tahtmisel rajatud Peressaarest on järel kummitusküla (6) Majandus Majanduse lühiuudised Tipprestorani argipäev – kokad saevad ja ettekandjad värvivad (13) Tõenäoliselt ajaloo suurima maksupettuse korraldajad pääsesid arvatust palju kergemalt (2) Välismaa Brittide peataolek jättis riigi ELi ühishangetest kõrvale Poola suurimas rahvuspargis lõõmab tulekahju Isolatsioon suurendab üle ilma lahutuste arvu (1) Välismaa lühiuudised Hubble'i kosmoseteleskoop 30: kuidas hullumeelsest unistusest sai inimkonna üks olulisim teadusinstrument (3) Pandeemia ajal paistavad silma võimekad naisliidrid (3) Arvamus Juhtkiri: piirangute leevendamisega tuleks julgemalt alustada (21) Mart Raudsaar: meie käest vorsti ei saa (41) Ene-Margit Tiit: muutunud lähitulevik (11) Marek Strandberg: maskidesse, rahvas! (29) Andrus Karnau: põhjanoolijad ja raisakotkad (12) Kultuur Tühjuse poeesia 4: Carl-Dag Lige Kultuuri lühiuudised Värske veri: Eesti uute lühifilmide kassett on üks tuumakas tükk Sport Roberts Štelmahers: loomulikult tahtsin Ventspilsi ja VEFi üle mängida! Spordi lühiuudised Drelli nimekas agent: üks NBA klubi on Henrist väga huvitatud, ootame ka teiste tagasisidet Tartu Lillepeenardest paistab maastikukujundaja töö Sirje Toomla: kas olete natuke või palju rase? Mai Põldaas: linnaraamatukogu kriisiõppetunnid Kallaste kooli kaitsjad võtsid appi isegi kanalisatsiooni (2) Tartu volikogu pidas esimest korda videoistungi Tartu lühiuudised Kliinikum taastab järk-järgult plaanilise ravitöö Linnavalitsus võttis Pirogovi eelnõu volikogust tagasi (1) Urmas Klaas: me pole viirust võitnud, aeg on kohaneda REEDENE RÕÕM ⟩ Tuul Sepp eelistab maakeelseid nimesid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tipprestorani argipäev – kokad saevad ja ettekandjad värvivad

5 min lugemist
Restoraniärimees Tõnis Siigur ütleb, et 1. maist avavad nad kõik oma restoranid nii suures ulatuses kui võimalik. Vastasel juhul ellu ei jääda. FOTO: Mihkel Maripuu

Restoranidel pole kriisi puhuks mitte mingisuguseid puhvreid –​ kogu raha seisab kinnisvaras, mööblis, köögitehnikas, nugades ja kahvlites, räägib tipp­restoranide keti OKO Restoranid OÜ omanik ja juht Tõnis Siigur.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millega teie töötajad tegelevad, kui kliente pole?

Praegu viibin Tuljakus (üks OKO restoranidest – toim) ja ajan asju. Üks töötaja tühjendab näiteks basseini, teine õlitab terrassi, kolmas puhastab toole, neljas tegeleb köögis takeaway’ga. Teeme kõiki töid, mida tavaolukorras pole aega teha. Valmistame end ette ajaks, mil normaalne elu taas lahti läheb.

Lisaks pole kõik restoranid päris kinni. OKOs ja Paju Villas on avatud terrass, kus saab kohapeal süüa. Toidu kaasamüüki pakume igal pool.

Kui paljud restoranid kriisi ajal pankrotti lähevad?

Ütleme nii, et pillide kokkupakkimist on juba märgata. Ma ei taha nimesid öelda, aga tean suuri tuntud restorane, mis pärast kriisi enam uksi ei ava. Ma pakun, et kuskil 30 protsenti restoranidest läheb pankrotti. See laine tuleb paari kuu pärast.

Samas tean ka vastupidiseid näiteid. Soomes on üks restoran, mis vireles aastaid, aga nüüd on elu sisse tulnud. Nad kaotasid vana menüü ja hakkasid üleöö burgereid tegema. Omaniku sõnul pole nad elu sees nii head käivet teinud.

23.04.2020 25.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto