Sisukord
AK
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös

3 min lugemist
Kollektiiv Ace of Base ehk Jenny Berggren, Ulf Ekberg ja Jonas Berggren aastal 2009. FOTO: Aleksei Filippov/itar-tass

Käisin möödunud aastal elus esimest korda IKEAs. Polnud elu sinna viinud varem ja tõenäoliselt ei vii ka hiljem, aga iseenesest oli väga huvitav: näha kaupu, näha korralikke kaupu, aga selliseid, mis tõenäoliselt ei nõua, et sa emotsionaalselt neile väga külge hakkad, selles mõttes väga demokraatlikke kaupu.

Korraks tekkis selle kaubademokraatia sees ka klaustrofoobia, sest IKEA liikumisprintsiip osutus selliseks, et liikuda tuleb ainult edasi ja näha ära kõik pakutav ilma tagasipöördumise võimaluseta. IKEAs käik lõppes IKEA sööklas, mille sisustus oli kokku pandud kergest IKEA mööblist, ja väljapandud toit tundus kuidagi puhas ja isuäratav. Tsiteerides kirjanikku, oli toit söödav, kuid sellele polnud võimalik alati nime anda. Rootsi popbändi Ace of Base muusikat on nimetatud ka IKEA-reggae’ks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Just nende singel «The Sign» lammutas märtsis ja aprillis 1994 kuus nädalat USA singlitabelis kohal nr 1. Aasta lõpuks tunnistas ­Billboard selle ka aasta edukaimaks singliks. Peale USA tõusis see esikohale veel 12 riigis. Rolling Stone Music Guide on seda nimetanud kõige nutikamaks, kaasahaaravamaks ja triumfeerivamaks hüvastijätulooks pärast ­ «I Will Survive’i». Pole kindel, et see on nende kuulsaim lugu, küll aga edukaim.

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto