Sisukord
Välismaa
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani

3 min lugemist
  • Slovakid pole unustanud kahe politseiniku tapmist Ukraina põgeniku poolt.
  • Aastakümnete jooksul on elu jätnud ka kümned õnneotsijad.
  • Inimkaubitsejad teenivad ühe piiriületaja pealt kuni vähemalt 500 eurot.
  • Slovakkia piirab ebaseaduslikku rännet moodsa tehnoloogia abil.
Piiril surnud migrantide mälestust alal hoidvate vabatahtlike eestvedaja Ján Ohorčák.  FOTO: Erakogu

Alla saja kilomeetri pikkune piir Ukrainaga on teinud Slovakkiast akna Euroopasse paljudele hea elu ihkajatele, aga toonud kaasa ka verevalamist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Jah, 2002. aastal toimus üks kurb juhtum, kus illegaalse piiriületaja tõttu sai kaks politseinikku surma,» ohkab Slovakkia Sobrance linna piirivalvur raskelt. 13 aastat hiljem algas Euroopa rändekriis, mis pani muretsema ka Slovakkia.

Ehkki nüüd on ebaseaduslike piiriületuste arv märkimisväärselt langenud – mullu tuvastati veidi üle saja juhtumi –, oli kõigest viis aastat tagasi arv 20 korda suurem ehk 2313.

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto