Sisukord
Välismaa
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski

5 min lugemist
  • Rumeenia riigile tarnitud miljon kaitsemaski olid osaliselt vigased.
  • Hanke eest vastutas firma, mis oli mõni nädal enne uuesti tegevust alustanud.
  • Firma taga on korruptsioonis süüdi mõistetud endine valitsusametnik.
  • Firma juht on ka heades suhetes peaministriga, kes väidab, et ei tunne teda.
Rumeenia õigeusu kiriku preester jagab lihavõttepühade ajal pajuoksi. Rumeenias on maski kandmine avalikes paikades kohustuslik alates 15. maist, kui karantiin uue koroonaviiruse leviku peatamiseks tühistatakse, ütles kolmapäeval riigi president.   FOTO: DANIEL MIHAILESCU/AFP/Scanpix

Märtsi lõpus saabus Rumeeniasse saadetis miljoni kaitsemaskiga, mida riik vajas hädasti kiiresti leviva Covid-19 pandeemiaga võitlemiseks. Kuid kergendus asendus peagi haiguse eesliinil tegutseva meditsiinipersonali pettumusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolmekordsest polüestrist maskid olid saast, meenutab üks tervishoiutöötaja, kes soovis jääda töö kaotamise kartuses anonüümseks. «Me pidime pool minema viskama. Elastik rebenes, kui üritasime neid ette panna,» lisas ta.

Rumeenia pealinnast Bukarestist ligi 400 kilomeetrit loodes asuva Hunedoara haigla juhataja Ion Radu Budae oli ettevaatlikum: «Ainus probleem on see, et neil ei ole ninatuge ja need libisevad [näol],» lausus ta maskidest rääkides.

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto