Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis

2 min lugemist
Henry Kattago FOTO: Artur Kuus

Mullu mais arutles riigikantselei strateegiabüroo direktor Henry Kattago Postimehes Eesti edusammude võimekusest aastaks 2035. Arvamusküljel kutsus Kattago üles kõigil andma oma panus pikaajalise strateegia «Eesti 2035» koostamisel, kirjutama kodumaa tulevikuvisioone. Strateegiadirektori ametisse sai Kattago kolm aastat tagasi, varem täitis ta juhi asetäitja kohustusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kas oled kunagi üldse mõelnud, milline on sinu igapäevaste valikute mõju 2035. aasta Eestile? Kui ei, on viimane aeg,» kõlavad tippjuhi sõnad kummituslikult praeguses kriisis, kus ühelt poolt oleneb Covid-19 viiruse seljatamine meist kõigist kollektiivselt, aga teiselt poolt tundub veel mõne kuu tagune elu kauge ja kättesaamatu.

​Tänavu aprillis oleks pidanud valitsus strateegia «Eesti 2035» riigikantselei arvamuskorje põhjal saadud tulemustest heaks kiitma. Eelnõu esimene mustand­versioon on aprilli alguse seisuga valminud. Kuna kogu strateegiat eestvedav tiim tegeleb aga pandeemiaga seotud kiirete tööülesannetega, jätkatakse jõukuseplaani olukorra leevenedes.

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto