Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks

5 min lugemist
«Enam ei ole kahekordne, nüüd on põhimõtteliselt lagi vahelt ära võetud,» kirjeldas vanaproua lähedane Egle Kurjama hävingut. FOTO: Tairo Lutter

Puidu käitlemise nime all ebaseadusliku prügila püsti pannud mehed jätsid vanainimesele lagastatud kinnistu ja segased lepingud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

82-aastasel Ailil oli Raplamaal ​Purku külas kahe abihoonega kinnistu. Piiratud metsatukaga, parajalt kaugel maanteest ja kitsa sissesõiduteega. Ühel päeval hakkasid kasutuna seisva krundi kulud rahakotile ning Aili otsustas selle müüki panna. Heinaküünist oleks asja saanud, see oli ajahambale väga hästi vastu pidanud. Laut oleks vajanud kuigipalju kõpitsemist. Müügiidee tundus hea ja sellele oli nii mõnigi huviline. Loodeti leida keegi, kes tuleks ja annaks maalapile elu. Niisamuti oleks Aili saanud kinnistu müügiga kodus remonti alustada.

Huvilistena jäid sõelale entusiastlikud mehed ettevõttest ORS Recycling. Ettevõtet esindas Karl-Indrek Raig, kuid perega jäid jooksvaid asju ajama Kulde Oja ja Ragnar Toomberg. Kinnistul plaaniti hakata tegelema puidu käitlemisega.

Kõik paistis sobivat ning sõlmiti võlaõiguslik müügileping. Kuivõrd meestel oli esialgu välja käia ainult osa ostusummast, kuid toimetama taheti krundil hakata kohe, sõlmiti veel eraldi rendileping, mis seda teha võimaldas. «Huvilised ei tahtnud täpselt oma tegevust põhjendada, ütlesid, et tahavad oma äri teha ja kohalikele tööd anda,» kommenteeris tehingut vahendanud maakler Annika Linnamägi. Mehed jätsid mulje, et äriidee on võimas.

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto