Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lasteaednike palgad on surve all

3 min lugemist
Lasteaia mänguväljak eriolukorras, kui lapsed on kodus ja lasteaiaõpetajatel pole tööd. FOTO: Remo Tõnismäe

Koroonakriisist tingitud rahapuudus paneb omavalitsusi suurtele kärbetele mõtlema, osa on juba otsustanud minna lasteaia töötajate palkade kallale, mille vastu on täielikult haridus- ja teadusministeerium.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rahandusministeeriumi kevadise prognoosi järgi ulatub 79 omavalitsuse tulumaksu alalaekumine peaaegu 193 miljoni euroni. Riik toetab omavalitsusi täiendavalt 130 miljoniga, millest 100 miljonit eurot eraldatakse investeeringuteks ning kulude katteks. Lisaks suunatakse koroonaviiruse mõjude leevendamiseks 30 miljonit eurot. Peaaegu 60 miljonit eurot jääb omavalitsustel siiski saamata.

«Iga vastutustundlik juht mõtleb, et ma tahan nüüd raske aja üle elada, ellu jääda ning tuleb kuskilt kulusid kärpida. Ja üks koht on palgafond, mõtlevad, et noh, erasektor on kärpinud, peaks ka,» selgitas endine vallavanem ja praegune riigikogulane Mart Võrklaev (Reformierakond).

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto