Sisukord
Majandus
Tänane leht
25.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Covid-19 immuunsusega on asi selgem, kui paistab (14) Lasteaednike palgad on surve all (14) Vanaprouale lubatud puidutööstus osutus prügilaks (3) Kaks meetrit vahet Esimestele talukurkidele on nädalane järjekord (8) Majandus Tõeline valu seisab pankadel veel ees (2) Tallinna Vesi maksab viimase kümne aasta suurima dividendi (1) Välismaa ELi eelarve tõehetk saabub 6. mail Elu Slovakkia-Ukraina piiril: surnud piirivalvuritest moodsa tehnoloogiani Välismaa lühiuudised Korruptiivne ametnik tarnis Rumeeniale miljon vigast maski (4) Arvamus Ülle Harju: tõde ja vale riigimetsas (4) Peastrateeg nii rahus kui ka kriisis Triiki täis tünn Koolikindrali Borodino Lühikese pingi eredaim täht? (1) Juhtkiri: riigi strateegid mõelgu suurelt (29) Sport Spordi lühiuudised Mölamaffia – mees, keda teab iga Eesti rattur Messi vs Ronaldo ⟩ Tiimikaaslased lahkavad, kumb superstaar on kõvem? Henry Lääne kolumn: miks võib spordipaast hea olla? Merendus Laevanduse e-teenindus võib aidata Eesti majandusel kriisist väljuda Merenduse lühiuudised AK Juhan Javoiš: Darwini koll tuleb kapist välja Elusolendi kolm stsenaariumit (16) Elupaikade hävitamine ja elurikkuse kadu loovad täiuslikud tingimused Covid-19 laadi haiguste tekkeks (1) Jelena Skulskaja: suhtumisest vanadusse ja surma (5) Pentti Linkola 07.12.1932 – 05.04.2020 (2) EKI keelekool: kõver liigub allapoole (1) Mihkel Kunnus: inimene ja pisikud ehk naasmine normaalsusesse (5) Digikultuur. Äratuskell uueks tiigrihüppeks* Tagasivaade 20. sajandile läbi fiktsionaalse fotograafi pilgu Valda Raud – tõlkija, kel oli elus õnne Valda Raua eluloo jälil (2) Vikerkaar loeb. Mikael Karvajala rännuaastad Nädala plaat. Kaks debüüti tehnoloogia ja kujutlusvõime teenistuses Aja auk. IKEA reggae ja noakangelane öös Juurikas: Saksamaa oli lukku pandud, füürer karantiinis! Arter Karmen Joller: Jah, mul on vaenajaid, aga ka väga suuri toetajaid (34) Libauudistel on kuldsed ajad (15) Väsimus ja kultuuritus (4) Munadega ei tohi mängida (1) Koroonaaja söögistaarid. Mis need on? (1) Rockstaar. Sõiduproov kõige karismaatilisema mootorrattaga Austria lõbusad rahvarõivad kannavad natsiajaloo taaka (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõeline valu seisab pankadel veel ees

3 min lugemist
  • Coop Panga ja LHV esimese kvartali tulemused olid väga ilusad.
  • Swedbank sai esimese kvartalikahjumi alates 2009. aastast.
  • Coop Panga ja LHV aktsiad lähenevad aasta alguse tasemele.
Coop Panga juht Margus Rink tunnistas, et neil on valmis 11 riskistsenaariumi. FOTO: Liis Treimann

Ehkki Tallinna börsil on noteeritud väga vähe ettevõtteid, võib siiski rääkida kolmest sektorist: merendus (Tallink ja Tallinna Sadam), ehitus (Merko Ehitus ja Nordecon) ning pangandus (Coop Pank ja LHV Grupp). Mõlemad pangad teatasid oma esimese kvartali majandustulemustest sel nädalal. Kuna Eesti investorite hulgas leidub palju ka neid, kel on Swedbanki aktsiaid, vaatame ka Rootsi suurpanga tulemusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui vaadata nelja eestlaste seas populaarse pangaaktsia hinnaliikumist, siis Eesti pankade aktsiad on vaid mõne protsendiga miinuses, Eesti investorite hulgas üsna populaarne leedulaste Šiaulių Bankas ja Swedbank on veidi vähem kui nelja kuuga kaotanud üle viiendiku oma väärtusest.

24.04.2020 27.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto