Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
27.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Toidukorvis tunneb kriisi mõju lähikuudel (19) Koroonaviirus leiti ühe pere 18 liikmel (1) Kevadtorm toimub väiksemas mahus Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (4) Majandus Töötukassa meepoti ümber on tekkinud nahaalsed petuskeemid (1) Jaapani vanglatest saavad tasapisi hooldekodud Välismaa Välismaa lühiuudised Kriisist aitab välja ulatuslikum testimine Balkani romadele on pandeemia esimene ilming nälg (4) PÕHJALA VAADE ⟩ Gröönimaal teravneb USA, Hiina ja Venemaa vastasseis (3) Arvamus Juhtkiri: 2 + 2 = vabadus (22) Jaano Martin Ots: Paabeli viirus (2) Andreas Kaju: pandeemia geopoliitika (8) Eestimaa Looduse Fondi ekspert: Eesti kliimapoliitika on ebaõnnestumas (1) Maarja Vaino: ehk ei tulegi kevad, vaid hoopis midagi muud? (53) Jürgen Ligi: Eesti kroonitõve kulg (82) Kultuur Tühjuse poeesia 5: Eero Epner (1) Sport Kuidas Chicago Bulls viimaseks tantsuks kokku saadi Tartu Karulauk tuleb turule jutu järgi Lätimaalt Eimar Veldre: abipolitseinikud – eraisikud või võimuesindajad? Linn puhastab laevade paremaks sildumiseks Emajõe põhja Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (2) Bigbank Tartu tuleb järgmisel hooajal väljakule uue treeneri ja koosseisuga Mustvee vallavanem pidas ses ametis vastu vaid aasta Asfalditehas kerkis ilma loata, nüüd käib tagantjärele seadustamine Tartu ilmub kodus istuva Euroopa ette luules ja pildis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust

2 min lugemist
Kalda teele kavandatava Lidli poe arhitektuurivõistluse võidutöö.   FOTO: Eskiis: Kauss

Samal ajal kui Narvas on Lidli poe ehitus alanud, jätkub Maxima Eesti kohtukäik, et hoida ära Tartusse Kalda teele Lidli poe rajamine. Tartu linnavalitsus otsustas Kalda 29 krundile poehoone püstitamise ehitusloa anda märtsis. Eelmisel nädalal aga esitas Maxima Tartu halduskohtule taotluse see ehitusluba tühistada ja kohaldada ka esmast õiguskaitset.

Sellega jätkab Maxima vana vaidlust, mis algas detailplaneeringu üle ja mille tuum on väites, et kõnealuses kohas on kaupluste üleküllus. Maxima ise peab samas kandis kaht poodi: üks on aadressil Kalda 15, teine Kalda 32 ehk kunagine Sõpruse pood. Sealsamas on ka Selver. «Kinnistu vahetu naabruskond ja Annelinna piirkond on kaubandushoonetest juba üle küllastatud,» seisab kohtukaebuses.

Vana vaidlus ei ole lõppenud, 20. maiks on määratud istung detailplaneeringu vaidluse asjus.

Tartu linnavalitsuse õigusteenistuse vanemjurist Kadri Valdre ütles, et esialgse õiguskaitse taotlus pärast ehitusloa väljastamist oli oodatav, ehitusloa tühistamise taotlus siiski üllatas.

«Minu arvates on see perspektiivitu vaidlus, õiguslikus mõttes saab detailplaneeringut vaidlustada igaüks objektiivse õiguspärasuse kaitseks, kui on linn millegi vastu eksinud, kuid ehitusluba saab inimene vaidlustada ainult enda õiguste kaitseks, aga ka see kaebus on üldise õiguspärasuse kaitseks,» selgitas Valdre. «Räägitud on, kuidas rikub see konkurentsiõigust ja nende ettevõtlusvabadust.»

Viidatud on ka looduskaitsealustele taimedele, kuid Valdre sõnul näeb iga mööduja, et see on asfaltplats, kus taimi ei ole.

«Kui kohus ehitusloa peatab, siis lähiajal poodi ehitada ei saa. Tavaliselt tuleb otsus kuu pärast istungit, edasi saab minna ringkonnakohtusse ja riigikohtusse, kui võitlusvaimu on,» rääkis Valdre. «Kui kohus ehitusluba ei peata, ei ole takistust ehitada, aga see selgub lähiajal.»

Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ütles, et Lidl on kaalunud poodi rajada ka Lina kvartali kõrvale Turu tänava äärde, seal veel ehitamisest rääkida ei saa, ja ka Tammelinna K-Rauta kaupluse piirkonda, kuid pole teadaolevalt sobivat krunti leidnud.

Lidl kommentaari ei andnud. Septembriski oli nende seisukoht, et pooleliolevaid kohtuvaidlusi nad ei kommenteeri.

Seotud lood
25.04.2020 28.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto