Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
27.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Toidukorvis tunneb kriisi mõju lähikuudel (19) Koroonaviirus leiti ühe pere 18 liikmel (1) Kevadtorm toimub väiksemas mahus Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (4) Majandus Töötukassa meepoti ümber on tekkinud nahaalsed petuskeemid (1) Jaapani vanglatest saavad tasapisi hooldekodud Välismaa Välismaa lühiuudised Kriisist aitab välja ulatuslikum testimine Balkani romadele on pandeemia esimene ilming nälg (4) PÕHJALA VAADE ⟩ Gröönimaal teravneb USA, Hiina ja Venemaa vastasseis (3) Arvamus Juhtkiri: 2 + 2 = vabadus (22) Jaano Martin Ots: Paabeli viirus (2) Andreas Kaju: pandeemia geopoliitika (8) Eestimaa Looduse Fondi ekspert: Eesti kliimapoliitika on ebaõnnestumas (1) Maarja Vaino: ehk ei tulegi kevad, vaid hoopis midagi muud? (53) Jürgen Ligi: Eesti kroonitõve kulg (82) Kultuur Tühjuse poeesia 5: Eero Epner (1) Sport Kuidas Chicago Bulls viimaseks tantsuks kokku saadi Tartu Karulauk tuleb turule jutu järgi Lätimaalt Eimar Veldre: abipolitseinikud – eraisikud või võimuesindajad? Linn puhastab laevade paremaks sildumiseks Emajõe põhja Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (2) Bigbank Tartu tuleb järgmisel hooajal väljakule uue treeneri ja koosseisuga Mustvee vallavanem pidas ses ametis vastu vaid aasta Asfalditehas kerkis ilma loata, nüüd käib tagantjärele seadustamine Tartu ilmub kodus istuva Euroopa ette luules ja pildis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karulauk tuleb turule jutu järgi Lätimaalt

3 min lugemist
Kelli Saukkonen ja tema istikud. Karulauku ei olnud. FOTO: Kristjan Teedema

Tuleb aga turule minna! Ei jää ju muud üle, kui ärkamisel torkab esimese asjana meelde karulaugu iseäralik maitse ja lõhn, mis on ajju tekkinud praegustest selle taime teemalistest postitustest suhtlusmeedias ning suu ja ninaga mullu kogetud elamustest. Ja kui ikka kujutlus püsib meeles justkui liimitud ja endal aianurgas seda taime ei kasva, ei jää ju muud üle, kui mask ette, kummikindad kätte ja autole hääled sisse! Ühtlasi saab teada, kas turg on laupäeva hommikul suletud või avatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esimene müüja on peavärava kõrval. Tal on muud isuäratavat kraami ka, aga silma torkab silt, mille järgi maksab 100 grammi karulauku 2.50. Kirjas on ka päritolu – Läti.

Kuigi müüjatar ei ole nime ütlemisest huvitatud, on ta nõus määrama ajakirjanikul kodunt kaasa võetud karulaugusarnast taime. «See on piibeleht,» ütleb letitagune naisterahvas silmagi pilgutamata. «Karulaugu leht on pehmem ja lõhnab nagu küüslauk.»

25.04.2020 28.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto