Sisukord
Majandus
Tänane leht
27.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Toidukorvis tunneb kriisi mõju lähikuudel (19) Koroonaviirus leiti ühe pere 18 liikmel (1) Kevadtorm toimub väiksemas mahus Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu Video Kuressaare haiglast ⟩ Must ala. Adrenaliini abil Covid-19 haigeid põetamas (3) Pealetükkivad loomasõbrad ohustavad hobuseid Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (4) Majandus Töötukassa meepoti ümber on tekkinud nahaalsed petuskeemid (1) Jaapani vanglatest saavad tasapisi hooldekodud Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Kriisist aitab välja ulatuslikum testimine Balkani romadele on pandeemia esimene ilming nälg (4) PÕHJALA VAADE ⟩ Gröönimaal teravneb USA, Hiina ja Venemaa vastasseis (3) Arvamus Juhtkiri: 2 + 2 = vabadus (22) Jaano Martin Ots: Paabeli viirus (2) Andreas Kaju: pandeemia geopoliitika (8) Eestimaa Looduse Fondi ekspert: Eesti kliimapoliitika on ebaõnnestumas (1) Maarja Vaino: ehk ei tulegi kevad, vaid hoopis midagi muud? (53) Jürgen Ligi: Eesti kroonitõve kulg (82) Kultuur Tühjuse poeesia 5: Eero Epner (1) Kultuuri lühiuudised Iisraeli seriaalis neutraliseeritakse taas võluvat Hamasi (2) Sport Kuidas Chicago Bulls viimaseks tantsuks kokku saadi Tartu Karulauk tuleb turule jutu järgi Lätimaalt Eimar Veldre: abipolitseinikud – eraisikud või võimuesindajad? Einike Pilli: kriisiaja kristlikke märkamisi Linn puhastab laevade paremaks sildumiseks Emajõe põhja Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (2) Tartu lühiuudised Bigbank Tartu tuleb järgmisel hooajal väljakule uue treeneri ja koosseisuga Mustvee vallavanem pidas ses ametis vastu vaid aasta Asfalditehas kerkis ilma loata, nüüd käib tagantjärele seadustamine Tartu ilmub kodus istuva Euroopa ette luules ja pildis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Töötukassa meepoti ümber on tekkinud nahaalsed petuskeemid

4 min lugemist
Töötukassa Tartumaa osakonna Vaksali Büroo. FOTO: Margus Ansu

Riigi rahalaevukesed hättasattunute aitamiseks on huvi tekitanud ka petturites, kes võltsivad tagantjärele firmade käivet ja pistavad töötajale mõeldud toetuse jultunult oma ­taskusse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Töötukassa palgatoetus on üks tähtsaimaid ja kõige kiiremini käiku läinud kriisiabi programme, mis tagab raskel ajal töötajale sissetuleku ning annab tööandjale veidigi hingamisruumi, et ta kohemaid koondama või tegevust lõpetama ei peaks hakkama.

Üldiselt on programm hästi käima läinud ja raha on jõudnud abivajajateni. Kolme nädala jooksul on abi saanud enam kui 5700 ettevõtet, kelle 31 000 töötajale on hüvitatud nende märtsikuu palgad. Suurima summa on seni riigilt saanud Tallinna Kaubamaja Gruppi kuuluv AS Kaubamaja, kellele töötukassa maksis märtsi eest kinni 344 töötaja palga summas 217 000 eurot.

25.04.2020 28.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto