Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu

Pühapäeva keskpäeval istusid saarlased pool tundi kesklinnas, oma kodutänaval või hoovis toolil, et väljendada oma vastumeelt riigi kehtestatud karmide liikumispiirangute suhtes.  FOTO: Kristina Kretova/Saarte Hääl

Pühapäeva keskpäeval istusid saarlased pool tundi kesklinnas, oma kodutänaval või hoovis toolil, et väljendada vastumeelt riigi kehtestatud karmide liikumispiirangute suhtes.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saaremaa vallavolikogu liige ja Thule elamuskeskuse juhataja Andres Tinno tegi Facebookis üleskutse, et kõik, kes ei nõustu Saaremaale seatud karmide liikumispiirangutega, tuleksid pühapäeval pooleks tunniks tagasihoidlikule protestiaktsioonile ja istuksid pool tundi toolil või taburetil.

Pühapäeval oli Kuressaare kesklinnas harjumatult palju inimesi, kes vajalikku vahemaad hoides oma sõnumit istumisega edastasid. Castello restorani ja Meedla Koja ette olid kogunenud nii ettevõtjad kui ka tavainimesed. Lossi Pärli ilusalongis töötav Monika Vaima ütles, et tuli meelt avaldama, sest Saaremaa inimesi koheldakse ebavõrdselt. «Minu soov on, et pered saaksid jälle kokku. Ja muidugi tahaks juba tööd teha!» Ootusärevus oli suur ka Saaremaa Veski meeskonnal ning perenaine Grete Pastak ütles end soovivat, et saarlasi koheldaks mandriinimestega võrdselt. Seltskond oli end vahemaad hoides sättinud Saaremaa Veski ette ja nentis, et hea meel on taas üle pika aja üksteist näha.

25.04.2020 28.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto