Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Toidukorvis tunneb kriisi mõju lähikuudel (19) Koroonaviirus leiti ühe pere 18 liikmel (1) Kevadtorm toimub väiksemas mahus Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu Video Kuressaare haiglast ⟩ Must ala. Adrenaliini abil Covid-19 haigeid põetamas (3) Pealetükkivad loomasõbrad ohustavad hobuseid Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (4) Majandus Töötukassa meepoti ümber on tekkinud nahaalsed petuskeemid (1) Jaapani vanglatest saavad tasapisi hooldekodud Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Kriisist aitab välja ulatuslikum testimine Balkani romadele on pandeemia esimene ilming nälg (4) PÕHJALA VAADE ⟩ Gröönimaal teravneb USA, Hiina ja Venemaa vastasseis (3) Arvamus Juhtkiri: 2 + 2 = vabadus (22) Jaano Martin Ots: Paabeli viirus (2) Andreas Kaju: pandeemia geopoliitika (8) Eestimaa Looduse Fondi ekspert: Eesti kliimapoliitika on ebaõnnestumas (1) Maarja Vaino: ehk ei tulegi kevad, vaid hoopis midagi muud? (53) Jürgen Ligi: Eesti kroonitõve kulg (82) Kultuur Tühjuse poeesia 5: Eero Epner (1) Kultuuri lühiuudised Iisraeli seriaalis neutraliseeritakse taas võluvat Hamasi (2) Sport Kuidas Chicago Bulls viimaseks tantsuks kokku saadi Tartu Karulauk tuleb turule jutu järgi Lätimaalt Eimar Veldre: abipolitseinikud – eraisikud või võimuesindajad? Einike Pilli: kriisiaja kristlikke märkamisi Linn puhastab laevade paremaks sildumiseks Emajõe põhja Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (2) Tartu lühiuudised Bigbank Tartu tuleb järgmisel hooajal väljakule uue treeneri ja koosseisuga Mustvee vallavanem pidas ses ametis vastu vaid aasta Asfalditehas kerkis ilma loata, nüüd käib tagantjärele seadustamine Tartu ilmub kodus istuva Euroopa ette luules ja pildis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu

2 min lugemist
Pühapäeva keskpäeval istusid saarlased pool tundi kesklinnas, oma kodutänaval või hoovis toolil, et väljendada oma vastumeelt riigi kehtestatud karmide liikumispiirangute suhtes.  FOTO: Kristina Kretova/Saarte Hääl

Pühapäeva keskpäeval istusid saarlased pool tundi kesklinnas, oma kodutänaval või hoovis toolil, et väljendada vastumeelt riigi kehtestatud karmide liikumispiirangute suhtes.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saaremaa vallavolikogu liige ja Thule elamuskeskuse juhataja Andres Tinno tegi Facebookis üleskutse, et kõik, kes ei nõustu Saaremaale seatud karmide liikumispiirangutega, tuleksid pühapäeval pooleks tunniks tagasihoidlikule protestiaktsioonile ja istuksid pool tundi toolil või taburetil.

Pühapäeval oli Kuressaare kesklinnas harjumatult palju inimesi, kes vajalikku vahemaad hoides oma sõnumit istumisega edastasid. Castello restorani ja Meedla Koja ette olid kogunenud nii ettevõtjad kui ka tavainimesed. Lossi Pärli ilusalongis töötav Monika Vaima ütles, et tuli meelt avaldama, sest Saaremaa inimesi koheldakse ebavõrdselt. «Minu soov on, et pered saaksid jälle kokku. Ja muidugi tahaks juba tööd teha!» Ootusärevus oli suur ka Saaremaa Veski meeskonnal ning perenaine Grete Pastak ütles end soovivat, et saarlasi koheldaks mandriinimestega võrdselt. Seltskond oli end vahemaad hoides sättinud Saaremaa Veski ette ja nentis, et hea meel on taas üle pika aja üksteist näha.

25.04.2020 28.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto