Sisukord
Eesti
Postimees
27.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Toidukorvis tunneb kriisi mõju lähikuudel (19) Koroonaviirus leiti ühe pere 18 liikmel (1) Kevadtorm toimub väiksemas mahus Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu Video Kuressaare haiglast ⟩ Must ala. Adrenaliini abil Covid-19 haigeid põetamas (3) Pealetükkivad loomasõbrad ohustavad hobuseid Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (4) Majandus Töötukassa meepoti ümber on tekkinud nahaalsed petuskeemid (1) Jaapani vanglatest saavad tasapisi hooldekodud Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Kriisist aitab välja ulatuslikum testimine Balkani romadele on pandeemia esimene ilming nälg (4) PÕHJALA VAADE ⟩ Gröönimaal teravneb USA, Hiina ja Venemaa vastasseis (3) Arvamus Juhtkiri: 2 + 2 = vabadus (22) Jaano Martin Ots: Paabeli viirus (2) Andreas Kaju: pandeemia geopoliitika (8) Eestimaa Looduse Fondi ekspert: Eesti kliimapoliitika on ebaõnnestumas (1) Maarja Vaino: ehk ei tulegi kevad, vaid hoopis midagi muud? (53) Jürgen Ligi: Eesti kroonitõve kulg (82) Kultuur Tühjuse poeesia 5: Eero Epner (1) Kultuuri lühiuudised Iisraeli seriaalis neutraliseeritakse taas võluvat Hamasi (2) Sport Kuidas Chicago Bulls viimaseks tantsuks kokku saadi Tartu Karulauk tuleb turule jutu järgi Lätimaalt Eimar Veldre: abipolitseinikud – eraisikud või võimuesindajad? Einike Pilli: kriisiaja kristlikke märkamisi Linn puhastab laevade paremaks sildumiseks Emajõe põhja Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (2) Tartu lühiuudised Bigbank Tartu tuleb järgmisel hooajal väljakule uue treeneri ja koosseisuga Mustvee vallavanem pidas ses ametis vastu vaid aasta Asfalditehas kerkis ilma loata, nüüd käib tagantjärele seadustamine Tartu ilmub kodus istuva Euroopa ette luules ja pildis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonaviirus leiti ühe pere 18 liikmel

1 min lugemist
Koroonaviiruse testimine Paides. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Laupäeval kinnitas terviseamet, et Lüganuse vallas Kiviõli piirkonnas on koroonaviirus diagnoositud veel 15 inimesel, reedel teatas terviseamet seal kolmest nakatunust, kellest üks oli Kiviõli lasteaia töötaja. Kõik 18 nakatunut kuuluvad ühte suguvõsasse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikuse sõnul on osal nakatunutest ka haigussümptomid, kuid need ei ole rasked ja kõik nad on kodusel ravil.

«See on väga suur peresisene haigestumine, lähikontaktsete hulgas on ka sugulasi, mitte ainult ühe leibkonna liikmed,» ütles ta. «Kuna neis peredes oli juba varem tuvastatud haigestunuid, tehti nüüd testid ka teistele pereliikmetele, mis osutusid positiivseks.» Muusikuse sõnul oli enamik neid inimesi, kellel koroonaviirus nüüd kinnitust sai, juba varem karantiinis, kuna neis peredes oli juba haigestunuid. Uute haigestunute lisandumisega pikeneb nende isolatsiooniperiood veel kahe nädala võrra, samuti on karantiinis nakatunute lähemad töökaaslased. Muusikus lisas, et osas ettevõtetes töötavad inimesed maskides ja nii on nakatumise võimalus väiksem.

25.04.2020 28.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto