Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Toidukorvis tunneb kriisi mõju lähikuudel (19) Koroonaviirus leiti ühe pere 18 liikmel (1) Kevadtorm toimub väiksemas mahus Protestiistujad streikisid karmide piirangute vastu Video Kuressaare haiglast ⟩ Must ala. Adrenaliini abil Covid-19 haigeid põetamas (3) Pealetükkivad loomasõbrad ohustavad hobuseid Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (4) Majandus Töötukassa meepoti ümber on tekkinud nahaalsed petuskeemid (1) Jaapani vanglatest saavad tasapisi hooldekodud Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Kriisist aitab välja ulatuslikum testimine Balkani romadele on pandeemia esimene ilming nälg (4) PÕHJALA VAADE ⟩ Gröönimaal teravneb USA, Hiina ja Venemaa vastasseis (3) Arvamus Juhtkiri: 2 + 2 = vabadus (22) Jaano Martin Ots: Paabeli viirus (2) Andreas Kaju: pandeemia geopoliitika (8) Eestimaa Looduse Fondi ekspert: Eesti kliimapoliitika on ebaõnnestumas (1) Maarja Vaino: ehk ei tulegi kevad, vaid hoopis midagi muud? (53) Jürgen Ligi: Eesti kroonitõve kulg (82) Kultuur Tühjuse poeesia 5: Eero Epner (1) Kultuuri lühiuudised Iisraeli seriaalis neutraliseeritakse taas võluvat Hamasi (2) Sport Kuidas Chicago Bulls viimaseks tantsuks kokku saadi Tartu Karulauk tuleb turule jutu järgi Lätimaalt Eimar Veldre: abipolitseinikud – eraisikud või võimuesindajad? Einike Pilli: kriisiaja kristlikke märkamisi Linn puhastab laevade paremaks sildumiseks Emajõe põhja Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust (2) Tartu lühiuudised Bigbank Tartu tuleb järgmisel hooajal väljakule uue treeneri ja koosseisuga Mustvee vallavanem pidas ses ametis vastu vaid aasta Asfalditehas kerkis ilma loata, nüüd käib tagantjärele seadustamine Tartu ilmub kodus istuva Euroopa ette luules ja pildis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: Eesti kroonitõve kulg

5 min lugemist
  • Viirusehirmus on täiesti unustatud ühiskonna üldine jätkusuutlikkus
  • Paari ministri soov kontrollida eetrit ja vara ähmastas väljumiskava
  • Toetuste jagamine on koondunud ühe perekonna ja ta nõunike kätte
Riigikogu liige Jürgen Ligi. FOTO: Erakogu

Viirussurmade vältimise absolutiseerimine, sorav asjatundmatus, kasutuks nuditud väljumisstrateegia  ning eriolukorra juhi ebamäärasus võimaldab kaabudega ministreil sogases vees kala püüda, kirjutab riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viirus toob valitsejatele juurde volitusi ja toetust ning on nii erakordne võimalus juhtida saatusi ja ressursse. Määrav ei ole, kes, vaid mis seejuures juhib. Selle hindamiseks on juba kogunenud sündmusi ning on ehk leevenenud mõtlemist segav hirm ja teadmatus. Et sedasorti kriisis ollakse esimest korda, ei anna siiski õigustust asjadeks, mida peaks teadma koolist, järgima ka tavaolukorras ning valvama südametunnistus.

Meil on nüüd ametlik väljumisstrateegia, aga see ei sisalda poolt ekspertide soovitatust, sealhulgas oodatuimat – mis on millal. Kuigi väljumisstrateegias seatud meditsiinilised kriteeriumid on juba täidetud, ei johtu neist järeldusi otsustena. Sest dokumendi rookis valitsuses õhukeseks parteiline suva ja paari ministri kinnismõte kontrollida inimsaatusi, eetrit ja vara. Siseministri üleolev praalimine, et mingeid kavasid ei saagi olemas olla, ei klapi ekspertide ette pandu ega sellega, et need saavad olemas olla hoopis raskemas nakatumuses ning viirusesõbralikuma tihedusega rahvastel. Lühidalt ebausaldusväärne.

25.04.2020 28.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto