E, 29.05.2023

Tüütu salajane parasiit

Tuuli Põhjakas
, vabakutseline ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Javier Gutiérrez filmis «The Occupant» (2020).
Javier Gutiérrez filmis «The Occupant» (2020). Foto: Kaader filmist

Netflixi hispaaniakeelse filmi «The Occupanti» (originaalpealkiri «Hogar») sünopsis on lihtne, kuid rahutuks tegev. Mis saab, kui minu ellu on tunginud keegi võõras, kes seda nüüd salaja juhib?

Javier Muñoze (Javier Gutiérrez) elus on hakanud kõik viltu vedama. Endisest edukast reklaamirežissöörist on saanud vaevu ots otsaga kokku tulev töötu, kes peab lisaks perekonnale üleval pidama luksuskorterit Barcelona kesklinnas ja uhket autot ning maksma igal semestril poja üüratuna näivat erakooli maksu. Raske südamega langetab Javier otsuse ning kolib miljonivaatega korterist Barcelona äärelinna, kus vohab kuritegevus ja lõhnab vaesuse järele.

Kuid Javier ei ole allaandja, vaid mõtleb välja salakavala plaani, kuidas end taas järjele upitada ja oma endine elu tagasi saada. Selleks sõbruneb ta korteri uue üürniku Tomaśega (Mario Casas) – viimane on endine alkohoolik, kes käib iga nädal Anonüümsetes Alkohoolikutes, rügab oma äia firmas tööd teha ning püüab võita tagasi oma perekonna usaldust. Endiselt teenijannalt saadud võtmega imbub Javier aegamisi Tomaśe pereellu ning asub kulisside tagant Tomaśt ja tema lähedasi hüpiknukkudena liigutama, ilma et neil endil sellest aimugi oleks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles