Sisukord
Kultuur
Tänane leht
28.04.2020
Eesti Ukrainlased murravad põllumajandusse (14) Eesti lühiuudised Õppejõud tulevad hädas õpilastele appi (1) Ukrainlaste abile lootnud Soome põllumehed otsivad lahendust Eesti 200 kerkis jälle pildile Riik jagab šoki vastu sadu miljoneid Taasavatud haigla: arstile tuldi oodatust rohkem Majandus Comarketi müük nende konkurente ei üllata Majanduse lühiuudised Eestis on juba ligi 50 000 registreeritud töötut Laenuperioodi venimisel võivad pangad siiski intresse tõsta (3) Zoomi rivaal plaanib Põhjamaade suurimat aktsiaemissiooni Riik eelistab suurfirmadele laenu anda (3) Välismaa Ukrainlaste abile lootnud Soome põllumehed otsivad lahendust EL vaeb vaikselt turismi avamist Saksa ministeerium kujutas Kreekat Türgi lapsena Lõunanaabrid kinnitavad Kim Jong-uni head tervist Välismaa lühiuudised Koroona varjus: kas uus reset USA ja Venemaa suhetes? Britid ei torma piiranguid kaotama Arvamus Juhtkiri: üle piiri minemisest (6) Mihkel Mutt: suudelda läbi tsellofaani (16) Els Heinsalu: pidu sinus eneses (2) Mario Kadastik: karjaimmuunsus… või mitte? (38) Aimar Altosaar: apokalüptiline puudutus (4) Kultuur Tüütu salajane parasiit Saladused. Vaikimine. Valetamine. Mõrv Markus Robam otsib rahu müra sees Sport Heino Enden kutsuti vaat et haiglavoodist NSV Liidu koondisse Sander Raieste pani end küll NBA drafti kirja, ent eesmärk on tuleval hooajal Hispaanias ja Euroliigas mängida Spordi lühiuudised Tervis Edward Laane: riigid ja teadlased peavad olema ausad (12) Tervise lühiuudised Tartu Galerii ⟩ Südalinna esimesed välikohvikud täitusid kiiresti kohvitajatega Piret Bristol: iga tee võib viia ükskõik kuhu Anneli Kannus, Kaja Tarto ja Argo Annuk: Tartu linnavolikogu aurupungi impeerium Tartu laost jõuavad toidupakid enam kui tuhande kooliõpilase koju Tartu lühiuudised Vangide aukoodeks muudab uurimise keerukaks, kuid mitte võimatuks (4) Koer Riku bareljeef leidis vana koha uuenenud majal LOODUS ⟩ Naati võib süüa, aga suurt tolku sellest tervisele ei ole (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saladused. Vaikimine. Valetamine. Mõrv

2 min lugemist
Ketlin Priilinn, «Lumehaldjas». FOTO: Raamat

Ühel lumesajusel õhtul tapetakse noor eesti keele ja kirjanduse õpetaja, viienda klassi klassijuhataja Oleg Martinovski. Ootamatult tunnistavad süü üles kolm tema klassi last: Katriine, Berit Mia ja Markkus – viisakas ja sõbralik lugemishuviline oivik, vaikne keskmine ja kolmemehest klassi kloun.

Uurijate esmamulje on, et ükski lastest ei olnud teiste politseisse helistamisest teadlik. Iga lapse esitatud versioon tundub veenev, täis selgitusi, miks ja kuidas ta õpetaja tappis. Midagi on selles mõrvajuhtumis väga valesti. Veidi hiljem kaob ootamatult vanem abielupaar. Uurijad ei saa lahti tundest, et need lood on omavahel seotud ja päris kindlasti ei ole kõik nii, nagu paistab.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ketlin Priilinna meisterlikult kirjutatud Rebecca Lindebergi sarja 5. raamat «Lumehaldjas» viib lugejalt öö­une. Põnevalt lõppevad peatükid ahvatlevad alustama järgmist ja nii elabki lugeja sisse kooliellu, kus toimub kauaoodatud kirjandusvõistlus, kuid kahjuks levib ahelreaktsioonina ka julm koolikiusamine; piilub eripalgelistesse kodudesse, kus laps on kodu peegliks; elab kaasa uurijate isiklikus elus toimuvale ning loodab kõigest hingest, et lõpuks kõik pusletükid oma kohale asetuksid.

Sünge alatooniga, nordic noir’i puudutusega kodumaine krimiromaan on täis põnevaid süžeepöördeid ning pakub väga ootamatut lõpplahendust. Tegelaste saladused, vaikimine ja valetamine viivad mõrvani, kuid paraku viib mõrvani ka soov kõik politseile ära rääkida.

Ketlin Priilinna krimiromaanidel on huvitav rütm, mis justkui haarab lugeja endasse ja ei lase lahti enne viimast sõna. Nagu ka tema varasemates teostes, on ka sellesse kriminaalsesse juhtumisse segatud lapsed, mis muudab uurijate töö keerulisemaks ja sotsiaalselt tundlikumaks.

Tagasivaated sarja eelmistele osadele ning läbivate tegelaste omavahelistesse suhetesse on head mäluvärskendajad ning aitavad mõista nii nende käitumist kui ka sisemisi mõtisklusi. Üks väike tähelepanek veel: tegelaste nimed, mis loo alguses tunduvad autoripoolse huvitava valikuna, näivad loo lõppedes täpselt igale tegelasele sobivat.

27.04.2020 29.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto