Sisukord
Kultuur
Tänane leht
28.04.2020
Eesti Ukrainlased murravad põllumajandusse (14) Eesti lühiuudised Õppejõud tulevad hädas õpilastele appi (1) Ukrainlaste abile lootnud Soome põllumehed otsivad lahendust Eesti 200 kerkis jälle pildile Riik jagab šoki vastu sadu miljoneid Taasavatud haigla: arstile tuldi oodatust rohkem Majandus Comarketi müük nende konkurente ei üllata Majanduse lühiuudised Eestis on juba ligi 50 000 registreeritud töötut Laenuperioodi venimisel võivad pangad siiski intresse tõsta (3) Zoomi rivaal plaanib Põhjamaade suurimat aktsiaemissiooni Riik eelistab suurfirmadele laenu anda (3) Välismaa Ukrainlaste abile lootnud Soome põllumehed otsivad lahendust EL vaeb vaikselt turismi avamist Saksa ministeerium kujutas Kreekat Türgi lapsena Lõunanaabrid kinnitavad Kim Jong-uni head tervist Välismaa lühiuudised Koroona varjus: kas uus reset USA ja Venemaa suhetes? Britid ei torma piiranguid kaotama Arvamus Juhtkiri: üle piiri minemisest (6) Mihkel Mutt: suudelda läbi tsellofaani (16) Els Heinsalu: pidu sinus eneses (2) Mario Kadastik: karjaimmuunsus… või mitte? (38) Aimar Altosaar: apokalüptiline puudutus (4) Kultuur Tüütu salajane parasiit Saladused. Vaikimine. Valetamine. Mõrv Markus Robam otsib rahu müra sees Sport Heino Enden kutsuti vaat et haiglavoodist NSV Liidu koondisse Sander Raieste pani end küll NBA drafti kirja, ent eesmärk on tuleval hooajal Hispaanias ja Euroliigas mängida Spordi lühiuudised Tervis Edward Laane: riigid ja teadlased peavad olema ausad (12) Tervise lühiuudised Tartu Galerii ⟩ Südalinna esimesed välikohvikud täitusid kiiresti kohvitajatega Piret Bristol: iga tee võib viia ükskõik kuhu Anneli Kannus, Kaja Tarto ja Argo Annuk: Tartu linnavolikogu aurupungi impeerium Tartu laost jõuavad toidupakid enam kui tuhande kooliõpilase koju Tartu lühiuudised Vangide aukoodeks muudab uurimise keerukaks, kuid mitte võimatuks (4) Koer Riku bareljeef leidis vana koha uuenenud majal LOODUS ⟩ Naati võib süüa, aga suurt tolku sellest tervisele ei ole (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Markus Robam otsib rahu müra sees

5 min lugemist
Markus Robam on välja andnud kolm albumit. FOTO: Erakogu

Helilooja ja muusik Markus Robam on kirjutanud muusikat teatrisse, filmi ja telesaadetesse. Tema teoste hulka kuulub teiste seas ka «Angle to Angle» ehk kompositsioon kaheksale kõlarile ja klaverile, mida mängiti 2013. aastal Roomas toimunud festivalil Fundamento, Tallinn Music Weekil ja Eesti muusika päevadel. Robam oli ansambel MID solist ning teinud kaasa näitlejana nii teatrilavastustes kui ka teleseriaalis ja lühifilmis.

Tema värskel, esialgu digikanalites kättesaadaval neoklassikat ja ambienti siduval kaunil ja kargel albumil «In Crowds» olevad lood on kirjutatud klaverile. Neid ilmestavad maailma eri paigus salvestatud taustahelid: linnades, kohvikutes ja paljudes teistes kohtades kõlavad helimaastikud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Markus Robam, kuulan albumit juba neljandat korda ega saa lahti tundest, et materjal olekski justkui täpselt rihitud praegusesse ärevasse aega, kus tegelikult on raske öelda mitte ainult seda, mis juhtub homme, vaid sedagi, mis saab paar tunni pärast. Aga kogu materjal oli ju tegelikult pikema protsessi tulemus, ajastus oli juhuslik?

Oma põhiolemuselt ja lähenemiselt on mu tööd vist üsna sarnased. Albumit vormistades valisin tegelikult ka selliste lugude seast, mis olid kirjutatud juba viis või kuus aastat tagasi. Plaati hakkasin kokku panema eelmisel sügisel ega osanud siis veel aimata, et ta praeguse aja ärevuse mõttes tähenduslikumaks võib saada. Teema, kuidas kõnetada kaasaegset inimest, on oluline igal ajal.

27.04.2020 29.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto