L, 28.05.2022

Ukrainlased murravad põllumajandusse

Ülle Harju
, reporter
Ukrainlased murravad põllumajandusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Ukrainlane Igor läks tehasest tööle põllumajandusettevõttesse.
Ukrainlane Igor läks tehasest tööle põllumajandusettevõttesse. Foto: Ülle Harju

Eestisse jäänud ukrainlased, kel lõpeb tööluba või kes on kriisi tõttu tööst ilma jäänud, murravad tööle põllumajandusse. Neid tiivustab tagant võõrtööjõu eriluba põllumajandusettevõtetele.

«Töötasin enne ühes väikeses tööstuses, nüüd läksin tallu,» rääkis 27-aastane ukrainlane Igor, kes on Eestis tööd teinud ligi kaks aastat. Kriisi puhkedes vähenes tööstuses tootmine järsult ja Igorile ei jätkunud enam tööd. «Suur osa tuttavatest oli niikuinii juba põllumajandusse siirdunud,» seletas ühes Lõuna-Eesti talus toimetav Igor. «Õppisin küll elektrikuks, aga olen maapoiss ja oskan kõiki talutöid. Kodus olid kanad, sead, pardid, lehmad... Puhas või must töö, kus ja kuidas tööd teha, mul pole vahet.»

Eestis teeb Igor 11–12-tunniseid tööpäevi, kuus 250–350 töötundi. «Kaks päeva tööl, siis kaks ööd tööl ja siis kaks päeva vaba,» ütles ta. «Vabal ajal pole mitte midagi teha – teen parema meelega veel ühe päeva tööd. Korteris on kurb niisama istuda. Oleks naine või sõbranna, siis oleks muidugi teine lugu...»

Nukralt teemalt liikus ta kähku taas positiivsele lainele. «Kui eriolukord läbi saab, proovin saada Eestis elamisluba, soovin siin edasi töötada,» rääkis Igor.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tervis
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles