Sisukord
Sport
Postimees
28.04.2020
Eesti Ukrainlased murravad põllumajandusse (14) Eesti lühiuudised Õppejõud tulevad hädas õpilastele appi (1) Ukrainlaste abile lootnud Soome põllumehed otsivad lahendust Eesti 200 kerkis jälle pildile Riik jagab šoki vastu sadu miljoneid Taasavatud haigla: arstile tuldi oodatust rohkem Majandus Comarketi müük nende konkurente ei üllata Majanduse lühiuudised Eestis on juba ligi 50 000 registreeritud töötut Laenuperioodi venimisel võivad pangad siiski intresse tõsta (3) Zoomi rivaal plaanib Põhjamaade suurimat aktsiaemissiooni Riik eelistab suurfirmadele laenu anda (3) Välismaa Ukrainlaste abile lootnud Soome põllumehed otsivad lahendust EL vaeb vaikselt turismi avamist Saksa ministeerium kujutas Kreekat Türgi lapsena Lõunanaabrid kinnitavad Kim Jong-uni head tervist Välismaa lühiuudised Koroona varjus: kas uus reset USA ja Venemaa suhetes? Britid ei torma piiranguid kaotama Arvamus Juhtkiri: üle piiri minemisest (6) Mihkel Mutt: suudelda läbi tsellofaani (16) Els Heinsalu: pidu sinus eneses (2) Mario Kadastik: karjaimmuunsus… või mitte? (38) Aimar Altosaar: apokalüptiline puudutus (4) Kultuur Tüütu salajane parasiit Saladused. Vaikimine. Valetamine. Mõrv Markus Robam otsib rahu müra sees Sport Heino Enden kutsuti vaat et haiglavoodist NSV Liidu koondisse Sander Raieste pani end küll NBA drafti kirja, ent eesmärk on tuleval hooajal Hispaanias ja Euroliigas mängida Spordi lühiuudised Tervis Edward Laane: riigid ja teadlased peavad olema ausad (12) Tervise lühiuudised Tartu Galerii ⟩ Südalinna esimesed välikohvikud täitusid kiiresti kohvitajatega Piret Bristol: iga tee võib viia ükskõik kuhu Anneli Kannus, Kaja Tarto ja Argo Annuk: Tartu linnavolikogu aurupungi impeerium Tartu laost jõuavad toidupakid enam kui tuhande kooliõpilase koju Tartu lühiuudised Vangide aukoodeks muudab uurimise keerukaks, kuid mitte võimatuks (4) Koer Riku bareljeef leidis vana koha uuenenud majal LOODUS ⟩ Naati võib süüa, aga suurt tolku sellest tervisele ei ole (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heino Enden kutsuti vaat et haiglavoodist NSV Liidu koondisse

8 min lugemist
Heino Enden 1981. aastal Kalevi särgis mängimas. FOTO: Mati Hiis/Rahvusarhiiv

Koroonapandeemia on spordielu seisma pannud ning sportlased peavad leidma võimalusi ja motivatsiooni töötada iseseisvalt. «Tippsportlased tulevad nendest, kes praegu suudavad maksimaalselt ära kasutada olukordi ja võimalusi, mis on tekkinud või mida nad ise loovad. Unustavad vingumise, nutmise ja halamise ning võtavad kätte ja teevad midagi,» ütleb korvpalli eksmaailmameister Heino Enden.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Eestimaal on kellelgi õigus neid sõnu öelda, siis kindlasti temal. Enden sattus 14-aastaselt kopsutuberkuloosiga haiglasse ning tunnistati terveks alles ligi kolm aastat hiljem. Kuidas ta leidis haiglas ja hiljem sanatoorses koolis käies nende pikkade trennikarantiiniaastate jooksul motivatsiooni spordiga jätkata ning kuidas jõudis pärast tervenemist kiirelt nii NSV Liidu juunioride kui ka täiskasvanute koondisse, rääkis Enden Postimehe podcast’is «Kehakultuur».

27.04.2020 29.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto