Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.04.2020
Eesti Keskerakond rakendas koroonakriisi kampaaniavankri ette (30) VIDEO ⟩ Peaministril on etteheiteid terviseametile (45) Eesti lühiuudised Minister Arvo Alleri mõtet saata lapsed põllutöödele appi tabas kriitikatulv (52) Riik ja linn on krundianastaja ees jõuetud (10) Eriolukorra juhi korraldused Majandus Naftaturg otsib paaniliselt uusi mahuteid (4) Nordica tahab suvel taas õhku tõusta (4) Majanduse lühiuudised Täielikult veebi kolinud Lasering püsib veel elus Välismaa Venemaa plaanis väidetavalt Praha linnapea tapmist (9) Berliini loomaaed avas uuesti väravad Briti ajakirjanikku süüdistatakse videokõnede pealtkuulamises Välismaa lühiuudised Kaitsekulud tegid mullu hüppe Stoltenberg: teeme õppusi baaside sees ja teistmoodi Jäämandri fossiilkonn lahendas mandrite triivi küsimuse (2) Arvamus Juhtkiri: kaks protsenti ühiskonna tarbeks (7) Aivar Reinap: ebasportlik viga (1) Facebooki faktikontroll on katki (2) Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise eestvedajad: eludega ei mängita (2) Liis Klaar: halli pead austa (5) Erkki Bahovski: Soome ei kao Kultuur Jutupliiatsi postuumne bluus (3) ERM sillutab teed maalikunsti tuuridele Lugu sellest, kuidas pesunaisest sai miljonär Sport Robin Kool – maailmatipp, kes võistleb miljonite silmapaaride ees ka koroonaviiruse ajal (5) Spordi lühiuudised Tallinn Riik ja linn on krundianastaja ees jõuetud (10) Tartu Kiri: Otsime mäletajaid ja häid vihjeid memoriaali taastamiseks (1) Indrek Niibo: suletud riigipiiride võlts turvatunne (3) Liina Uudelt: suukorviga meeleavaldused (11) Eriolukord lõi õhu puhtamaks ka Emajõelinnas Tartu lühiuudised Volbriöö pidu jääb esimest korda ära Laulu sisse pandud Puhja tuuliku aeg sai otsa Rattaringlus püüab tunnipileti abil taksoga võistlusse asuda Estoveri juustuvabrik hakkab tööle piimaenergial Möödub 330 aastat lõunaeestikeelse kirikukäsiraamatu ilmumisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: Soome ei kao

2 min lugemist
Erkki Bahovski. FOTO: Mihkel Maripuu

Kes on Eesti tegelikud partnerid, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kahekordne ekspeaminister Mart Laar kirjutas koroonakriisi valguses 8. aprilli Postimehes: «Ainsad, kellega koos töötamisest võime kõigi raskuste kiuste rääkida, on Balti riigid. Lootus mingile «erisusele» suhetes Poolaga oli algusest peale ebarealistlik; kriis tegi üheselt selgeks, et mõttetu on unistada mingist erisuhtest või ühisest majandusruumist Soomega.» Sama mõtet kordas ta oma juubeliintervjuus 22. aprilli Postimehes.

Poola on tõesti eriküsimus, selles pole kahtlust, aga veidi kummastav oli lugeda Laari kriitikat Soome suunal. Ma pole väga kindel, et valitsuse tasemel unistatakse erisuhtest Soomega. Unistus Soome sillast on muidugi juba vana ja paljude eesti kultuuritegelaste seas juurdunud nähtus, kuid erisuhe praegu pole olnud päevakorras. Jah, ajaloost teame, et on unistatud kaksikriigist, aga need on ikka pigem jäänud paberil unistusteks.

28.04.2020 30.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto