Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.04.2020
Eesti Keskerakond rakendas koroonakriisi kampaaniavankri ette (30) VIDEO ⟩ Peaministril on etteheiteid terviseametile (45) Eesti lühiuudised Minister Arvo Alleri mõtet saata lapsed põllutöödele appi tabas kriitikatulv (52) Riik ja linn on krundianastaja ees jõuetud (10) Eriolukorra juhi korraldused Majandus Naftaturg otsib paaniliselt uusi mahuteid (4) Nordica tahab suvel taas õhku tõusta (4) Majanduse lühiuudised Täielikult veebi kolinud Lasering püsib veel elus Välismaa Venemaa plaanis väidetavalt Praha linnapea tapmist (9) Berliini loomaaed avas uuesti väravad Briti ajakirjanikku süüdistatakse videokõnede pealtkuulamises Välismaa lühiuudised Kaitsekulud tegid mullu hüppe Stoltenberg: teeme õppusi baaside sees ja teistmoodi Jäämandri fossiilkonn lahendas mandrite triivi küsimuse (2) Arvamus Juhtkiri: kaks protsenti ühiskonna tarbeks (7) Aivar Reinap: ebasportlik viga (1) Facebooki faktikontroll on katki (2) Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise eestvedajad: eludega ei mängita (2) Liis Klaar: halli pead austa (5) Erkki Bahovski: Soome ei kao Kultuur Jutupliiatsi postuumne bluus (3) ERM sillutab teed maalikunsti tuuridele Lugu sellest, kuidas pesunaisest sai miljonär Sport Robin Kool – maailmatipp, kes võistleb miljonite silmapaaride ees ka koroonaviiruse ajal (5) Spordi lühiuudised Tallinn Riik ja linn on krundianastaja ees jõuetud (10) Tartu Kiri: Otsime mäletajaid ja häid vihjeid memoriaali taastamiseks (1) Indrek Niibo: suletud riigipiiride võlts turvatunne (3) Liina Uudelt: suukorviga meeleavaldused (11) Eriolukord lõi õhu puhtamaks ka Emajõelinnas Tartu lühiuudised Volbriöö pidu jääb esimest korda ära Laulu sisse pandud Puhja tuuliku aeg sai otsa Rattaringlus püüab tunnipileti abil taksoga võistlusse asuda Estoveri juustuvabrik hakkab tööle piimaenergial Möödub 330 aastat lõunaeestikeelse kirikukäsiraamatu ilmumisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aivar Reinap: ebasportlik viga

2 min lugemist
Aivar Reinap. FOTO: Sander Ilvest

Esmaspäeva hilisõhtul postitas peaminister Jüri Ratas oma Facebooki lehele spordisõpradele oodatud uudise, et 2. maist saame kuni kümneliikmelistes gruppides taas õues koos treenima hakata. Endiselt tuleb järgida 2+2-reeglit ja sunniraha selle eiramise eest on 2000 eurot. Laupäevaks sai meie jooksuklubis plaanitud esimene ühistreening ning ka järgmise nädala asjus hakkasid juba mõtted liikuma.

Teisipäeva lõunal saabus aga külm dušš, sest kui lugeda valitsuse kriisilehel kriis.ee avaldatud täpsemaid selgitusi, siis kogunemine sportimise eesmärgil on küll lubatud, aga «vabas õhus asuvates spordirajatistes (või mujal vabas õhus) ei ole lubatud korraldada selliseid treeninguid või muud ühistegevust, mida näiteks spordiklubi, treener või juhendaja keskselt koordineerib». Ühistreening ilma treenerita pole aga ikka see päris õige treening.

Kummaline, et treeneri asjatundlik juhendamine on viiruse levikut silmas pidades ohtlik tegevus, ent kui juhendab keegi treeningukaaslane, siis on kõik hästi. Kui juba varem võis näha pühendunud treenereid metsa all üksikuid õpilasi juhendamas, siis uus kord tõmbab justkui silmust veelgi koomale. Ühised treeningud värskes õhus annavad kindlasti pigem energiat ja tervist juurde, eriti kui kodukontorites on inimeste liikumine märkimisväärselt vähenenud ja kehakaal pigem suurenenud. 2+2-reegel ja muud ettevaatusabinõud on muidugi praegusel ajal hädavajalikud.

Ehk ka valitsusele õpetuseks, et antud lubadusi on olukorra muutudes keeruline tagasi võtta.

1

Miks oli korvpalliga tegeleval sportlikul peaministril vaja pooliku informatsiooniga enne ametlikku info avaldamist oma isiklikul Facebooki lehel oma toetajaid rõõmustada, kui pilt, mida ta maalis, oli tegelikkusest hoopis erinev? Tärganud lootus muutus seda suuremaks pettumuseks ning on ehk ka valitsusele õpetuseks, et antud lubadusi on olukorra muutudes keeruline tagasi võtta.

Arusaamatut käitumist ja segaseid sõnumeid võib märgata ka valitsuse teistes otsustes. Saarlaste karmim kohtlemine juba tekitas õigustatud proteste. Segadused koolitöö jätkamisega või maskidega seotud seinast seina arvamused annavad tunnistust, et ega kõik seal kriisistaabis ikka vist kõigest ühtemoodi aru saa. Võimalik, et ka Ratas ei saanud aru, sest spordimees nii ei käituks.

Valitsuskommunikatsiooni direktor: tegemist oli eksliku infoga kriis.ee kodulehel

Valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver vabandab treeninguid puudutava eksitava informatsiooni pärast. 

Urmas Seaver FOTO: Tairo Lutter

Peaminister Jüri Ratase postitus Facebooki lehel, et 2. maist saadakse kuni kümneliikmelistes gruppides taas õues treenima hakata oli täiesti korrektne. See oli valitsuse tahe. Ja seejuures ilma piirava klauslita, et treener ei tohi treeningut keskselt koordineerida.

Postimehe ajakirjaniku Aivar Reinapi tähelepanek, et eriolukorra kohta infot jagavalt kriis.ee kodulehelt võis aru saada justkui 2. maist kehtib jätkuvalt piirang, et  «vabas õhus asuvates spordirajatistes (või mujal vabas õhus) ei ole lubatud korraldada selliseid treeninguid või muud ühistegevust, mida näiteks spordiklubi, treener või juhendaja keskselt koordineerib» oli õige tähelepanek.

Tegemist oli eksliku infoga kriis.ee kodulehel ning õhtul sai see lause sealt ka eemaldatud. Vabandan kõigi ees, kes infost eksitatud said.

Seotud lood
28.04.2020 30.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto