ERM sillutab teed maalikunsti tuuridele

Kuraator Reet Mark tutvustamas kuraator Jüri Palmi töid näituse «Viinistu kunstisadam ERMis» videotuuril, mida näeb Youtube’is. FOTO: Ekraanitõmmis FOTO: Ekraanitõmmis

Eelmisel aastal külastas hollandi kultuurianalüütik Mie­ke Bal Tartus toimunud, kultuurile ja tehnoloogia arengule pühendatud konverentsi «Taju ja performatiivsus kunstis ja kultuuris tehnoloogiliste muutuste ajastul», kus ta tutvustas uut suunda muuseumi eksponaatide esitlemisel. Tema idee kohaselt pidid ekraanide vahendusel edastatav lugu ning selle ette asetatud teatristiilis toolid aitama muuseumi külastajal temaatikasse paremini süveneda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõni kuu hiljem aga pandi üle maailma kõik muuseumid kinni. Algas võitlus koroonaviirusega. Ilmselt ei oleks keegi osanud arvata, et ainsateks ekraanideks on siis kodus olevad kuvarid ja nutiseadmed ning asemeks igaühe lemmikdiivan. Puudu oli vaid kunst, mida imetleda. Eks virtuaalseid kunstinäituseid on varemgi muuseumide veebilehtedel tehtud, kuid nüüd tuli taset tõsta. Füüsiline külastus pidi teisenema vaimseks kohaloluks ka siis, kui ise ei saa galeriis ringi liikuda.

200 tööd

28.04.2020 30.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto