Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti

3 min lugemist
Kõpu metsade vahel asuv Loodsiku kinnistu paistab esmapilgul ürgne. Seesuguse maamaja hind jääb alla ­­20 000 euro. FOTO: Malle Allese

Koroonakriis võib tuua kaasa maamajade võidukäigu kinnisvaraturul, muidugi kui ostjal raha on, sest panga jaoks pole sageli kehvas seisus maamaja ahvatlev tagatis, kuna sellest ei saa vajadusel kiiresti lahti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellegipoolest võis Viljandimaal tegutsev kinnisvaramaakler Malle Allese tõdeda, et praegu on klientide huvi maamajade vastu tõusnud ja isegi suurel reedel käis ta üht seesugust näitamas.

„See on huvitav tõesti. Isegi arvasin, et kes nüüd ikka käib, aga tulevad ja käivad,” lausus ta. Tema enda kogemus näitab, et huvi on kriisi ajal veidike tõusnud. „Tahtmine on suurenenud ja külastused tihenenud, sest inimestel on aega ja lähevad vaatavad maju üle, sest tööl ei saa paljud käia nagunii.”

Siiski käitumisviis, kus keegi tuleb müügis olevat objekti ise vaikselt vaatama, pererahvale just meelepärane pole ja käik tuleb siiski kokku leppida.

Maakleritöö kriisi lõppu ei oota

Pärnumaal tegutsev maakler Sirje Savvest rääkis, et tööd saavad maaklerid ikka teha. On peresid, kes hoiavad objekti üle vaadates distantsi või lähevad sootuks kodust ära. Samuti on kasutusel abivahendid, nagu maskid ja kindad. „Eakamate juurde oleme küll käigud peatanud,” lausus ta.

Kinnisvaramaakler Aili Ruubelil on müügis mitu maja Raplamaal. Tema kõneleb, et sageli saab teha virtuaaltuure, mis muidugi pole päris see, mis kohapeal käimine.

On siiski neidki, kes ei soovi, et praegu ostuhuvilised uudistama tuleksid.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto