Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põllumehed kardavad põuast suve

3 min lugemist
Karinu PM OÜ-s on kevadtööd täies hoos. Nädalavahetusel külvati Lääne-Virumaal ­Lammaskülas suvinisu. FOTO: Teele Üprus

Põllumehed alustasid kevadtöödega märtsi lõpust, nüüdseks on enamik külvatud. Kahe-kolme nädalaga peab kõik maas olema, sest oodata on põuast suve, mis ohustab kõige rohkem kevadtöödega hiljaks jääjaid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põlvamaal Säknaagro osaühingus teravilja kasvatav Peeter Paalman sõnas, et väetamisringidega alustati märtsi lõpus ja nüüdseks on kaks ringi põldudele juba kantud, üks veel kanda. „Ootame ilma soojenemist, et öökülmad taanduksid, siis saab pritsimisega alustada ja teha viimase väetamisringi,” lausus ta.

Põllult avanev pilt on Paalmanile meeltmööda. „Kõik on talvitunud hästi ja kevadised külmadki kenasti üle elanud, kõik kasvab jõudsalt. Niiskust ja muud on, kuid juurde on vaja natuke rohkem öösooja.”

Põllud on külviks valmis

Ka külvamisega on Säknaagro OÜs alustatud. „Teist päeva (vestlus toimus 23. aprillil – toim.) käib hernekülv ja järgmisena kohe kaerakülv. Need on kultuurid, mis lepivad kargema mulla ja jahedamate öödega,” selgitas üle kahekümne aasta teraviljakasvatusega tegelenud mees. Osaühingul on külvamiseks valmis kõik põllud, kokku 800 hektari ringis, sellest 400 hektaril talivili. „Kui ilmad lähevad öösiti veidigi soojemaks, saavad külvatud ka suvioder, lina ja kanep,” ütles ta.

Paalmani märkmetest nähtub, et tänavu alustati külviga isegi hiljem. Ta peab tänavust kevadet mõnusaks laisa mehe kevadeks: on olnud aega korda teha kõik masinad ja suurt tempot pole peal külvamiselgi.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto