Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veisemüük on stopi peal

2 min lugemist
Eesti liha- ja tõuloomade müük välismaale on kängunud ning hinnadki langenud. Õnneks saab loomad varsti karjamaale lasta ja neid edasi kasvatada. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Koroonakriis on paraja hoobi andnud veisekasvatajatele – nii liha- kui ka tõuloomade müük välismaale on kängunud ning hinnadki langenud. „Farmerid on pannud plaanid stopi peale ja ootavad-vaatavad, mida tulevik toob,” ütles Eesti Lihaveisekasvatajate Ühistu tegevjuht Rando Treimuth.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui tavaliselt teevad umbes pooled Eestis sündinud lihaveised reisi mõnda kaugemasse riiki, siis praegu püsivad nad kodus, sest eksport on kokku kuivanud. „Me üritame midagi vähesel määral Euroopasse saata, kuid olukord on ebakindel. Hinnasurve on suur ja tahetakse kaupa odavalt kätte saada,” sõnas Treimuth. „Meie müüme ühistuna veiseid ainult Euroopasse ja meie kõige suurem ostja on Poola. Nüüd aga on Poolaga probleem, sest nende raha väärtus on kukkunud ja sinna müüa ei ole mõtet.”

Hinnalangus on Treimuthi sõnul 10–20 protsenti, mis on palju, sest tegelikult on lihaveiste hinnad langenud kolm viimast aastat. „Eesti farmerid vaatavad, mis tulevik toob, ka vahendajad on äraootaval seisukohal. Sõltub veisekasvatajate rahalisest seisust, kaua niimoodi vastu peab. Olukord on kõigile uus,” ütles ta. „Õnneks saab loomad kohe varsti välja karjamaale lasta ja neid edasi kasvatada.”

Ka tõuloomamüük kiratseb

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko sõnas, et ka tõuloomade müük on palju vähenenud.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto