Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa

3 min lugemist
Piret Põldsalu ajab Eestis asju, tema kaasa Mart Rätsep toimetab rohkem Kreekas. FOTO: Tiit Efert

Eestist pärit Piret Põld­salu ja Mart Rätsep nautisid 2018. aasta suvel ühes kaunis Peloponnesose poolsaare rannikulokaalis Kreeka maitseid. Sellest kasvas äriidee, kuidas neid ka Eestisse tarnida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paari ergutas mõte, et eestlased on palju reisinud ning Kreekaski erinevaid paiku külastanud. See on pakkunud maitseelamusi, mis väärivad meenutamist.

Kalamata hinnalised oliivid

Piret kõneles, et on Kreekast pärit talutoodangut pakkunud ka Eestis OTTi (otse tootjalt tarbijatele) kogunemistel, kus valdavalt müüvad kohalikud talunikud. „Aga Eestis oliivipuud ei kasva, kui kasvaksid, müüksin kohalikku toodangut. Tahan, et ka Eesti klient saaks parimat taluniku oliiviõli,” põhjendas ta.

Oliiviõlist saigi Kreeka talutoodangu Eestisse tarnimine alguse. „Hakkasin suhteliselt laia kreeklastest suhtlusringi kaudu asja uurima. Eestisse imporditav pidi olema täpselt see, mida kasutab tavaline Kreeka perekond. Igasugu tehased, vahendusfirmad ja hulgilaod langesid kohe välja,” kirjeldas omakorda Mart.

Mart jõudis Messinia õliveskisse, kus paljud Kalamata ümbruse talunikud veel kivipressi all oma Koroneiki oliividest õli lasevad pressida. Kalamata on Kreeka piirkond, kust pärit oliive võib ainult selle nimega kutsuda. Nagu ainult Champagne’i piirkonna vahujooke võib kutsuda šampanjadeks.

Mart ja Piret leidsid eest sümpaatse suguseltsi, kellest osa toodab veini Nemea lähedal ja neil on Korinthose kandis ettevõtmine, kus toodetakse petimezi’t.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto