Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus

3 min lugemist
Välisminister Urmas Reinsalu. FOTO: Mihkel Maripuu

Alates maist on Eesti kriisidiplomaatia absoluutses keskmes – asub juhtima ÜRO Julgeolekunõukogu, kirjutab välisminister Urmas Reinsalu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mais, mil möödub 75 aastat Teise maailmasõja lõpust Euroopa pinnal, jätkab maailm nädalast nädalasse vältavat võitlust ühe kõige laiaulatuslikuma kriisiga alates ÜRO loomisest. Eesti on mai algusest ÜRO Julgeolekunõukogu eesistuja.

Pandeemia tõttu on inimesed kriisikolletes eriti haavatavas olukorras. Niigi haprad ühiskonnad, rahuvalvemissioonid ja humanitaartöötajad on erilise surve all. Arusaadavalt on rahvusvahelise kogukonna ootused ÜRO Julgeolekunõukogule väga suured. Me oleme selleks vastutuseks valmis – me lausa soovime seda! Lähtume põhimõttest, et ka see kriis ei tohi minema pühkida seniseid rahvusvahelisi reegleid ja kokkuleppeid. Vastupidi, neid tuleb tugevdada ja vajadusel täiendada.

«Ajalugu ei kordu, aga ta õpetab.» Julgeolekunõukogu eesistujana juhindume sellest Timothy Snyderi mõttest – ta esineb ettekandega ka ühel meie eesistumise alguse suuremal sündmusel 8. mail, kus arutame Teise maailmasõja järgse maailmakorralduse õppetunde ja keskendume Euroopa julgeolekule. Hoolimata uutest ohtudest ei näita traditsioonilised julgeolekumured taandumise märke: konfliktid Euroopas ei ole kadunud, Krimm on endiselt okupeeritud. Kuigi koroonakriis on oma mitmetahulisuses uudne katsumus, kehtivad paljud tähelepanekud varasemast ka selle puhul.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto