Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga

2 min lugemist
Politoloog Martin Mölder. FOTO: Erik Prozes

Kellel on suurem toetus, kas EKREl või Keskerakonnal? Kui kindel on Reformierakonna edumaa? Millistesse kõrgustesse täpselt on Eesti 200 toetus tõusnud? Vastus nendele küsimustele sõltub sellest, millise küsitlusfirma tulemusi me vaatame, ning teeksime vea, kui keskenduksime ainult ühele kolmest ning unustaksime kaks ülejäänut, kirjutab politoloog Martin Mölder.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meil on praegu kolm firmat, kes pakuvad regulaarset informatsiooni erakondade reitingute kohta. Mõne suhtes on nad kõik laias laastus ühel meelel. Kuid väga sageli näitavad kaks ühte tulemust ja kolmas sootuks midagi muud. Ning vahel on kõigi tulemused omavahel märkimisväärselt erinevad.

Nendele erinevustele tähelepanu juhtumine võiks olla midagi, mis on reitinguid kajastades pigem üldine norm kui peaaegu mitte kunagi esinev erand. Loomulikult juhib iga küsitlusfirma tähelepanu ennekõike oma tulemustele, kuid vastutustundlik ajakirjandus peaks seda pilti vajaduse korral avardama. Iga kord, kui keegi mõne küsitlusfirma reitingutest kirjutab, peaks olema juures ka viide kahe teise tulemustele. Eriti siis, kui nende vahel on karjuvad erinevused. See aitab reitingute vaatajatel paremini mõista, milline on tegelik olukord poliitikamaastikul.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto