Sisukord
AK
Tänane leht
02.05.2020
Eesti Palgatabelit juhivad kohtunikud (4) Eesti lühiuudised Sarimõrvari stiilinäide: Juri Ustimenko sai tapmisjuhised vangla kanalisatsiooni kaudu (8) Ministeerium tahab skandaalsest koolimajast vabaneda Palgatabelit juhivad kohtunikud Majandus Koroonaviirus nurjas maailma ägedaima aktsionäride koosoleku Investor Mari: esmapilgul hiilgavana näiv kasv jääb veidi nadiks Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaaliat kummitab hirm raisata kaks juba ohverdatud kuud Diktaatori õde on Kimide dünastia tagavaraplaan (4) Püssimehed tungisid Michigani parlamendihoonesse Arvamus Juhtkiri: vaja on täpset kärpimist (15) Janno Zõbin: keskmängu peataolek (13) Nädala nägu ⟩ Kompromissituse kunstnik (2) Anonüümne põetaja (4) Saaremaa streigijuht (4) Põhja-Korea kaanetüdruk Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Sport Jaak Salumets: treener peab olema ka hea pedagoog ja psühholoog, oskama lapsi õigesti suunata Jaanus Kriiski kolumn: doping Eesti sporditelevisioonis! (3) Merendus Paadimüük liigub kriisiolukorras tõusulainel Merenduse lühiuudised AK Garri Raagmaa: pärast koroonakriisi ei saa regionaalpoliitikast enam mööda vaadata (11) Hannes Palang: potipõllunduse ja kaugtöö õppus Tiiu Kuurme: hariduse taandamine (7) Iljitši meenutades (9) Astronoom: universum tunneb viirusi kauem kui inimest (13) EKI keelekool: üks väega sõna (3) Marju Lauristin: kriisiaeg testib haridusuuendust (4) Kunst sinu ümber. Bita Razavi – kunstnik mitme koduga Vikerkaar loeb. Elu võimalikkusest kosmoses Kas 21. sajandil Venemaa tükeldumine jätkub? (32) Neli uurijat on ikka parem kui kaks Mungad, baleriinid, terroristid ja teised impeeriumi hauakaevajad Lugu lämmatavast emaarmastusest Kas on vaja jätkata suhet, mida poleks alustamagi pidanud? NÄDALA PLAAT: Pimeduse kroonimine kuningaks Aja auk. Külmus, julmus, glamuur Juurikas. Kõik, mis kunagi oli (2) Arter Saaremaa vallavanem Madis Kallas: Nii kui kriis rahunes, asuti taas mind ründama (55) Telekomide juhid silmitsi ennenägematu katsumusega (2) Poolakad Eesti põllumajandust päästmas (15) Karantiiniunelmad (2) Vanausuliste puhtusekombestik meenutab tänapäevast viirusetõrjet (4) Tehke järele: üle saja kilomeetri jalgsi noolsirgelt läbi Eesti (3) Karbike tuunikalakonservi teeb köögis imet Rikastame pärismaailma. Mis imet saab näha liitreaalsuse äppidega? Subaru leidis värvid. Sõiduproov uuendatud Subaru XVga Piilu kulisside taha: kuidas valmis virtuaalne Tallinn Fashion Week? Meelelahutus Koomiks Sudoku

NÄDALA PLAAT: Pimeduse kroonimine kuningaks

2 min lugemist
Katatonia «City Burials»   FOTO: Kaas

Igavesest ajast eksisteerinud Katatoniat võib julgelt nimetada depressiivse suitsiidi-metal’i kroonimata kuningaks. Ligi kolmkümmend aastat tagasi tegutsemist alustanud Rootsi progressiivse metal’i epitoom ei valmista seegi kord pettumust neile igiomaseks saanud sünguse ja sügavusega, kuid laseb fännidel siiski osaks saada uut laadi karastavast kogemusest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«City Burials» on Katatonia esimene kauamängiv pärast lühikest pausi, mis jätkab eelnevate albumitega sama evolutsioonilise trajektoori käimist. Sellele tõusutendentsi rajale truuks jäämine on andnud kogu albumile tuttavliku ja intensiivsete emotsioonidega laetud progressiivselt doomiliku kõla, mida Katatonia aastate jooksul üha täiuslikumaks on viimistlenud.

Intrigeeriv, melodramaatiline ja pingestatud sound on siiski kummaliselt ebaühtlane. Oma olemuses on album lihtsalt pisut heterogeenne, peaaegu nagu üleminekualbum, mis püüab tagantjärele siduda bändi klassikalist ja melanhoolset raskust ning hilisemate albumite kaasaegset gootikat ja progressiivsust, et mitte öelda popilikkust. See on samal ajal nii liiga turvaline kui ka liiga eksitav ja kauge, ainsaks siduvaks lüliks Jonas Renske’i eepiline vokaal.

30.04.2020 04.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto