Sisukord
Arter
Tänane leht
02.05.2020
Eesti Palgatabelit juhivad kohtunikud (4) Eesti lühiuudised Sarimõrvari stiilinäide: Juri Ustimenko sai tapmisjuhised vangla kanalisatsiooni kaudu (8) Ministeerium tahab skandaalsest koolimajast vabaneda Palgatabelit juhivad kohtunikud Majandus Koroonaviirus nurjas maailma ägedaima aktsionäride koosoleku Investor Mari: esmapilgul hiilgavana näiv kasv jääb veidi nadiks Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaaliat kummitab hirm raisata kaks juba ohverdatud kuud Diktaatori õde on Kimide dünastia tagavaraplaan (4) Püssimehed tungisid Michigani parlamendihoonesse Arvamus Juhtkiri: vaja on täpset kärpimist (15) Janno Zõbin: keskmängu peataolek (13) Nädala nägu ⟩ Kompromissituse kunstnik (2) Anonüümne põetaja (4) Saaremaa streigijuht (4) Põhja-Korea kaanetüdruk Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Sport Jaak Salumets: treener peab olema ka hea pedagoog ja psühholoog, oskama lapsi õigesti suunata Jaanus Kriiski kolumn: doping Eesti sporditelevisioonis! (3) Merendus Paadimüük liigub kriisiolukorras tõusulainel Merenduse lühiuudised AK Garri Raagmaa: pärast koroonakriisi ei saa regionaalpoliitikast enam mööda vaadata (11) Hannes Palang: potipõllunduse ja kaugtöö õppus Tiiu Kuurme: hariduse taandamine (7) Iljitši meenutades (9) Astronoom: universum tunneb viirusi kauem kui inimest (13) EKI keelekool: üks väega sõna (3) Marju Lauristin: kriisiaeg testib haridusuuendust (4) Kunst sinu ümber. Bita Razavi – kunstnik mitme koduga Vikerkaar loeb. Elu võimalikkusest kosmoses Kas 21. sajandil Venemaa tükeldumine jätkub? (32) Neli uurijat on ikka parem kui kaks Mungad, baleriinid, terroristid ja teised impeeriumi hauakaevajad Lugu lämmatavast emaarmastusest Kas on vaja jätkata suhet, mida poleks alustamagi pidanud? NÄDALA PLAAT: Pimeduse kroonimine kuningaks Aja auk. Külmus, julmus, glamuur Juurikas. Kõik, mis kunagi oli (2) Arter Saaremaa vallavanem Madis Kallas: Nii kui kriis rahunes, asuti taas mind ründama (55) Telekomide juhid silmitsi ennenägematu katsumusega (2) Poolakad Eesti põllumajandust päästmas (15) Karantiiniunelmad (2) Vanausuliste puhtusekombestik meenutab tänapäevast viirusetõrjet (4) Tehke järele: üle saja kilomeetri jalgsi noolsirgelt läbi Eesti (3) Karbike tuunikalakonservi teeb köögis imet Rikastame pärismaailma. Mis imet saab näha liitreaalsuse äppidega? Subaru leidis värvid. Sõiduproov uuendatud Subaru XVga Piilu kulisside taha: kuidas valmis virtuaalne Tallinn Fashion Week? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rikastame pärismaailma. Mis imet saab näha liitreaalsuse äppidega?

3 min lugemist
Liitreaalsus. Human Anatomy Atlas: mis on inimese sees? FOTO: ekraanikuva

Liitreaalsuse ehk rikastatud reaalsuse äppidega saab juurde nii tarkust kui ka meelelahutust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Liitereaalsus ehk rikastatud reaalsus (augmented reality, AR) lisab reaalajas reaalse maailma pildi peale virtuaalseid esemeid ja kihte. Seega on võimalik, et maailma sees on veel teine maailm, mis on suurem kui tegelik. Harime ja hullame siis tegeliku ja virtuaalse ilma keskel.

Big Bang AR

Big Bang AR on interaktiivne rännak ajas. Algab kõik 13,8 miljardit aastat tagasi. Saad näha, kuidas kõik tekkis, peaaegu et ise osaline olla. Saad maailma peos hoida, omaenese toas. Lisamaterjali on ka lugemiseks. Rännakut juhib Tilda Swintoni mahe hääl.

Jõudnud teekonnaga lõpule, saad teha täheselfie (#starselfie). Jah, me pärineme tähtedest.

BBC Civilisations

BBC esimene liitreaalsuse äpp. Maailmakultuuri uhked esemed saad paigutada oma tuppa (või rõdule või õue peale) ja neid lähemalt uurida. Valikus on umbes 30 eri maali, skulptuuri, esemeid. Kõikide kohta on ka kirjalik info lisaks. Aga liitreaalsuses saad objekte lähemalt uurida. Abiks on isegi röntgen.

Ja nii veider kui see pole, tundsin ma lapsikut elevust, kui esimest korda muumia sarkofaagi toa põrandale «tõstsin».

Human Anatomy Atlas 2021

13,99 euro eest saab soetada äpi, mille abil saad täpselt teada, mis inimese sees on.

30.04.2020 04.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto