Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu

2 min lugemist
Tänavu veebruaris lasti Võrtsjärve üle 800 000 angerjamaimu. Välja püüdmiseks peavad nad veel aastaid kosuma ning kasvama vähemalt 55 sentimeetri pikkuseks. FOTO: Marko Saarm

Võrtsjärve angerjavarud on maaülikooli värske uuringu järgi heas seisus ning mullune angerjasaak eelnenud aastaga võrreldes 15 protsenti suurem, andis eile teada keskkonnaministeerium. Võrtsjärve kalurite saagis teadlaste uuringu tulemused veel aga ei kajastu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Keskkonnaminister Rene Kokk märkis, et Võrtsjärv on tuntud eelkõige angerjapüügi poolest. «See on sealsete kalurite olulisim leib ning seda rohkem hea meel on, et vahepeal vähenenud angerjaarvukus on taas tõusuteel,» teatas Kokk. Ta lisas, et uuringu järgi on lähiaastatel veelgi paremaid tulemusi oodata.

Angerjat on küll rohkem, kuid enamik neist on alamõõdulised ning tuleb järve tagasi lasta, nentis aga Võrtsjärve kutseline kalur Marko Vaher. «Kilosed angerjad on haruldus, enamik püügikõlblikest angerjatest on 500–600-grammised,» ütles ta.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto