Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse

3 min lugemist
  • Ametkonna toimimise eelduseks on usaldusväärsus
  • PR-meeskonna abil ei ole võimalik lugupidamist võita
  • Vigade tunnistamine ja lahkumine taastaks usaldusväärsuse
Martin Oja FOTO: Erakogu FOTO: Erakogu

Avalikkuse hoiakutes Terviseameti suhtes kumab läbi tõsine usalduse puudus, mille on põhjustanud tippametnike vassimine ja eneseõigustused ning mida on süvendanud PR-meeskonnna palkamine kõikuva maine mudimiseks, kirjutab semiootik Martin Oja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmise aasta lühisari «Tšornobõl» (HBO, 2019) võitis kiiresti ühiskonnatundlike ja mõtlevate vaatajate poolehoiu. Peapõhjus polnud niivõrd oskuslikus dramaatikas ega ka ajastutruus kujunduses. Asi oli selles, et «Tšornobõl» kujutas hiilgavalt üht inimkultuuri põhiprobleemi: võimu laiutamist teadmise ja oskuse arvel.

See leitmotiiv saavutab täie jõu ühes võtmeepisoodis. Emily Watsoni kehastatud Valgevene tuumafüüsik (kelle tegelaskuju on loodud mitme reaalse inimese põhjal) on tuvastanud radiatsiooniohu. Ta läheb kohaliku parteibossi jutule, et see laseks linnaelanike tervise kaitseks laiali jagada jooditablette. Harilik jood nimelt ladestub kilpnäärmesse ega lase sinna tungida radioaktiivse joodi isotoopidel. Täissöönud, lakutud juustega natšalnik ei saa aru lihtsamatestki oskussõnadest, küll aga süüdistab teadlast paanika õhutamises. Teadlane kinnitab, et tegemist on tõsise probleemiga. Ülemus vastab, et eelistab enda arvamust teadlase omale.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto