Sisukord
Sport
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus kord paneb nuputama

2 min lugemist
Variku kooli juurde oli eile kogunenud noori. Kuni kümneliikmelistes rühmades tohib sporti teha laupäevast. FOTO: Margus Ansu

Laupäevast on lubatud spordi- ja liikumisürituste korraldamine tingimusel, et rühmas osaleb maksimaalselt kümme inimest ning omavahel tuleb hoida kahemeetrist vahemaad. Ühtlasi peab liikumisürituste korraldaja tagama desinfitseerimisvahendid.

Treeneritele on need uudised küll esimene positiivne märk, kuid jätavad õhku samal ajal palju küsimusi.

Lastega keerulisem

Tartu spordiselts Kalev kergejõustikutreener Kersti Viru nentis, et võistlussportlastega ning noortega on kümneliikmelistes rühmades lihtsam treeninguid korraldada. «Võistlussportlased oskavad vahet hoida, aga lasterühmadega pole see nii lihtne. Lisaks peab suurte rühmade puhul treener jagama ennast võib-olla kahe rühma vahel,» selgitas ta.

Võib juhtuda, et rühma pääsevad osalejad põhimõttel «kes ees, see mees». Kui sajab vihma, on õues treenimine keerulisem.

Kuigi Tartu spordiselts Kalev alles koostab tegevusplaani, on kindel see, et sportlased soovivad näha oma treenerit või rühmakaaslasi. «Kui rääkida asukoha otsimisest, siis võib kohale jõudes avastada, et mõni teine rühm on juba ees,» arutles Viru. Ta näeb hea võimalusena suuri staadioneid, kuhu mahub mitu rühma tegutsema ja saab vahemaad hoida.

Vastuste ootel

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi turundusjuht Ivo Hunt ütles, et praegu ollakse treeneritega ooteseisundis, sest palju detaile vajab täpsustamist. «Kõik spordiklubi noored tahavad ju treenida, aga ootame täpsemaid korraldusi linnalt. Ei taha kiirustada, samas ka mitte asjatult oodata,» sõnas Hunt.

Tema sõnul saab erinevalt tõlgendada iga kasutuskorra järel vahendite desinfitseerimist või seda, kas ühel staadionil võib mitu rühma eri nurkades toimetada. «Kui peab juures olema mingi haldur, kes tegeleb desinfitseerimisega, on see ju talle päev läbi tööd,» märkis Hunt.

Tartu linnasekretär Jüri Mölder ütles, et linnavalitsus lähtub liikumis- ja sporditegevuste reeglite puhul valituse antud korralduse sisust. Ta rõhutas, et otsusest tuleb lähtuda mõistlikkuse piires ning desinfitseerimise all peetakse silmas eelkõige käsi.

Hunt ei näe kergejõustiklaste puhul suurt probleemi distantsilt treenimiseks, kuid rohkem läbi mõtlemist nõuavad kontaktsport ja sisetingimustes harrastatavad alad. «Eks päris palju tuleb pead murda ja nuputada, kuidas selliseid trenne saab alustada,» sõnas Hunt.

Seotud lood
29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto