Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest

1 min lugemist
Kaja Tarto FOTO: Margus Ansu

Isamaa saadikurühm Tartu volikogus soovis lehelooga (TPM, 28.4) volikogu esimehe Lemmit Kaplinski tähelepanu juhtida sellele, et töökorraldus linna esindusorganis eeldab maine huvides korrektsust.

Esimees edastas palve e-istungite korraldamiseks tööjuhendit (kinnitamata on see siiani) lisamata – volikogu liikmed said anda põhimõttelist nõusolekut, mitte väljendada lõplikku seisukohta. Õhku on jäänud küsimused seoses salajase hääletamisega või näiteks mõiste «video­sild» kohta, kui arvutikaamera nõue puudub. Rahandusministeeriumi juhistes on lõik «volikogu istungil võivad volikogu liikmed osaleda isiklikult kohale tulles või videokonverentsi vm tehnilise lahenduse teel, kus volikogu liige on näo ja häälega tuvastatav ehk identifitseeritav», sellega on ka täidetud avalikustamise nõue. Leian, et on ka lugupidamatu linnakodanike ees osaleda arutelus end pildis tuvastamata.

Isamaa saadikud käitunuks väiklaselt, kui oleksid palunud 23. aprilli istungi algul see ikkagi ära jätta – eriolukorras, kus pakilised küsimused vajavad otsustamist.

Tartu linna põhimääruses on volikogu istungi pidamise korras nimetatud, et «volikogu võib töökorralduslikes küsimustes vastu võtta istungi protokolli kantavaid otsuseid». Istungi protokollis ei ole uut töövormi otsusena kinnitatud. Kas on kena linnasekretär Jüri Mölderi poolt süüdistada linnavolikogu liiget Kaja Tartot ülemõtlemises, kui need tähelepanekud võinuks tulla temalt endalt või kogemustega volikogu kantselei töötajatelt?

Kui volikogu esimehe justkui kõigi Tartu volikogu liikmete nimel avalikkuses sõnavõtmine võtab juba mitmel korral kukalt kratsima, siis paneb olukord volikogu töö juhtimises viimaks küsima, kas esimehe muu hulgas kulissidetagused käitumismustrid tulenevad kriisiga seotud pingest, ebapiisavast juhtimiskogemusest või millestki tõsisemast, näiteks soovist end kehtestada võimupiiride ja hea juhtimistava arvel. Loodan, et esimestest põhjustest, ning edaspidi saame vastused küsimustele linnavolikogu selgepiiriliste töövormide ja -korra raames.

Seotud lood
29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto