Sisukord
Kultuur
Tänane leht
30.04.2020
Eesti Pikemad ravijärjekorrad? Eks see sinnapoole liigub (1) President saatis kobarseaduse riigikokku tagasi Saaremaa hakkab mainet lappima (3) Eesti lühiuudised Ülemiste keskuse juht: Surm on traagiline, aga mitte ühiskondlikult (8) Farmijuhatajale sadas sülle 17-kordne õnn Majandus Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank hoiab eluasemelaenude intressimäärad vaos (4) Lennupiletite hinnad võivad nii tõusta kui ka langeda Välismaa Eesti eesistumine ÜRO julgeolekunõukogus algab koroonakriisi tähe all Putin paneb säästudeta venelaste närvid proovile Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: aeg strateegiliseks muutuseks (131) Olesja Lagašina: Kodumaa kutsub, hurraa! (29) Urmas Reinsalu: Eesti suur vastutus Martin Mölder: kõikidest erakondade reitingutest korraga (2) Martin Oja: ametnike laiutamine hävitab usaldusväärsuse (12) Tarmo Pikner: pahupidi rohepööre (5) Peeter Volkonski: Armas Maarja! Lugesin Su artiklit (7) Lugejakiri: lihtsureliku tudengi mõtteid (1) Kultuur Kultuuriakadeemia on äge, aga peidus (1) Kõige armastusväärsem tegelaskuju Igav film huvitaval teemal Sport Jalgpalliklubi kui sadu miljoneid eurosid nõudev PR-relv Kalev/Cramo pahapoiss: Eestis oli raske Spordi lühiuudised Reis Elu nagu (katastroofi)filmis Reisi lühiuudised Maa Elu Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti Põllumehed kardavad põuast suve Veisemüük on stopi peal Metsa istutamisele tuleb mõelda juba raiudes Suurinvestorid kompavad biometaani tootmise võimalusi (2) Hea käsitöölant teab, mida kala tahab Agentuur hindab eelmise aasta raiemahtu varasemast väiksemaks (2) Õige toiduvalik annab tugevad luud Ilmajutt: kuidas öökülma eemal hoida Nõuandeid uue peenra rajamiseks Eesti perekond toob Kreekast ehedat talukaupa Tartu Andrus Punt: et võim ei jääks vaid sümboolseks Heljo Pikhof: mida Juku ei õpi ehk Alusharidus priiks Kaja Tarto: veel volikogu kaugistungi probleemidest Ainult oma hoovis võib kitsamas ringis mõistlikult koguneda (7) Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada (7) Tartu lühiuudised Kuradisild sai paari kuuga tagasi esialgse väljanägemise Võrtsjärve kasvav angerjavaru kalurite saagis ei kajastu Valitsuse uus korraldus võib anda võimaluse välijõusaalide avamiseks Tartus Homme algab virtuaalne maastikumaraton Uus kord paneb nuputama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Igav film huvitaval teemal

2 min lugemist
«Schindler. Tõeline lugu» on vaadatav ERRi voogedastuskanalist Jupiter. FOTO: Kaader filmist

Oskar Schindler – mees, kes on paljudele tuttav 1993. aasta filmist «Schindleri nimekiri» («Schindler’s List») – oli saksa tööstur. Jon Blairi 2019. aasta dokumentaalfilm «Schindler. Tõeline lugu» on haruldastele arhiivikaadritele ja Oskar Schindleri lähedaste ning päästetute intervjuudele üles ehitatud linateos, mis püüab Schindleri teod ja olemuse realistlikult kokku võtta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sügavalt katoliiklikust perekonnast pärit Oskarist sai 1930. aastatel natside spioon, kes kuulus Natsionaalsotsialistlikusse Parteisse ja elas avalikult edevat liiderdajaelu. Pärast sõda mustal turul terve varanduse kokku ajanud, kasutas ta oma kuuluvust Natsionaalsotsialistlikku Parteisse, häid suhteid ametivõimudega ja veenmisoskust, et rajada omaenda «koonduslaager» (tegelikult vabrik), mille eesmärk oli kaitsta oma juutidest töölisi natside terrori eest okupeeritud Poolas Krakowis, kus 1930. aastatel oli üks Poola suurimaid juudi kogukondi.

Suur rõhk läheb filmis ka koonduslaagri komandandile Amon Göthile, tänu kellele sai II maailmasõja lõppedes võimalikuks Schindleri «koonduslaagri» kolimine Pardubice pisikesse külla, mis päästis enam kui 1000 juudi elu.

29.04.2020 02.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto