Lugu lämmatavast emaarmastusest

Taavi Jakobson oma romaani «Õnnelik prints» esitlusel. FOTO: Mihkel Maripuu

Taavi Jakobsoni romaan «Õnnelik prints» on lugu lämmatavast emaarmastusest. Oscar Wilde’i loomingust inspireeritud pealkiri viitab teose süžeele, mille keskmes on poiss, kelle elus pole kohta murel ega kurbusel. Kõiketeadev jutustaja avab Markuse loo tema varasest lapsepõlvest nooreks meheks sirgumiseni.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Õnnelik prints» pälvis 2019. aastal Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel Postimehe eripreemia. Varem on Taavi Jakobsoni sulest ilmunud romaan «Tõeline jumalaosake» (2014), mis pälvis Betti Alveri kirjandusauhinna, ja luulekogu «Kõigest kahe reaga» (2017).

Üksikema ja apaatse vanaemaga üles kasvavale Markusele kuulub tema ema jäägitu armastus. Ema silmis teeb poiss alati kõike õigesti ning tal pole mitte ühtegi pahet. Küll aga on maailm väljaspool nende väikse Tallinna korteri seinu täis vaenlasi ja ohte. Ema teeb endast kõik oleneva, et poega nende eest kaitsta, kontrollides iga tema sammu. Paraku jääb naisel märkamata, et poisi elust halba eemale hoides pole ka headel asjadel võimalik juhtuda. Nii kasvab Markusest üksik noormees, kes elab kellelegi teisele ning kes ei õpi oma elu eest vastutama.

30.04.2020 04.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto