Sisukord
Arter
Tänane leht
02.05.2020
Eesti Palgatabelit juhivad kohtunikud (4) Eesti lühiuudised Sarimõrvari stiilinäide: Juri Ustimenko sai tapmisjuhised vangla kanalisatsiooni kaudu (8) Ministeerium tahab skandaalsest koolimajast vabaneda Palgatabelit juhivad kohtunikud Majandus Koroonaviirus nurjas maailma ägedaima aktsionäride koosoleku Investor Mari: esmapilgul hiilgavana näiv kasv jääb veidi nadiks Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaaliat kummitab hirm raisata kaks juba ohverdatud kuud Diktaatori õde on Kimide dünastia tagavaraplaan (4) Püssimehed tungisid Michigani parlamendihoonesse Arvamus Juhtkiri: vaja on täpset kärpimist (15) Janno Zõbin: keskmängu peataolek (13) Nädala nägu ⟩ Kompromissituse kunstnik (2) Anonüümne põetaja (4) Saaremaa streigijuht (4) Põhja-Korea kaanetüdruk Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Sport Jaak Salumets: treener peab olema ka hea pedagoog ja psühholoog, oskama lapsi õigesti suunata Jaanus Kriiski kolumn: doping Eesti sporditelevisioonis! (3) Merendus Paadimüük liigub kriisiolukorras tõusulainel Merenduse lühiuudised AK Garri Raagmaa: pärast koroonakriisi ei saa regionaalpoliitikast enam mööda vaadata (11) Hannes Palang: potipõllunduse ja kaugtöö õppus Tiiu Kuurme: hariduse taandamine (7) Iljitši meenutades (9) Astronoom: universum tunneb viirusi kauem kui inimest (13) EKI keelekool: üks väega sõna (3) Marju Lauristin: kriisiaeg testib haridusuuendust (4) Kunst sinu ümber. Bita Razavi – kunstnik mitme koduga Vikerkaar loeb. Elu võimalikkusest kosmoses Kas 21. sajandil Venemaa tükeldumine jätkub? (32) Neli uurijat on ikka parem kui kaks Mungad, baleriinid, terroristid ja teised impeeriumi hauakaevajad Lugu lämmatavast emaarmastusest Kas on vaja jätkata suhet, mida poleks alustamagi pidanud? NÄDALA PLAAT: Pimeduse kroonimine kuningaks Aja auk. Külmus, julmus, glamuur Juurikas. Kõik, mis kunagi oli (2) Arter Saaremaa vallavanem Madis Kallas: Nii kui kriis rahunes, asuti taas mind ründama (55) Telekomide juhid silmitsi ennenägematu katsumusega (2) Poolakad Eesti põllumajandust päästmas (15) Karantiiniunelmad (2) Vanausuliste puhtusekombestik meenutab tänapäevast viirusetõrjet (4) Tehke järele: üle saja kilomeetri jalgsi noolsirgelt läbi Eesti (3) Karbike tuunikalakonservi teeb köögis imet Rikastame pärismaailma. Mis imet saab näha liitreaalsuse äppidega? Subaru leidis värvid. Sõiduproov uuendatud Subaru XVga Piilu kulisside taha: kuidas valmis virtuaalne Tallinn Fashion Week? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Telekomide juhid silmitsi ennenägematu katsumusega

7 min lugemist
Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen koos tütre Suviga kodukontoris Tiskres. FOTO: Mihkel Maripuu

Esimest korda ajaloos on Eesti kõigil kolmel suurel telekomikompaniil välismaalasest juht. Nad on näinud oma pika ja mitmekülgse karjääri kestel nii mõndagi, aga nüüdne pandeemia on neilegi midagi täiesti uut ja erakordset.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sami Seppäneni, Elisa juhatuse esimehe elumuutus Eestis algas Haabersti ristmikult Tallinna külje all.

Algas sellest, et seal valitses Seppäneni sõnul aasta otsa katastroof.

Kui kolm aastat tagasi algas ristmiku rekonstrueerimine, ei pääsenud Seppänen hommikuti Tiskrest enam kiiremini kui tunniga tööle Elisa kontorisse Kristiine linnaosas Sõpruse puiesteel. Kümneid ja kümneid minuteid tuli istuda ummikutes. Õhtuti oli lugu sama.

Nii hakkaski ta aja säästmiseks töötama rohkem kodunt. Enda hinnangul neljandiku kogu tööajast.

Seetõttu oli Seppänen juba uue töökorraldusega mõneti harjunud, kui märtsi keskel tuli täielikult koduseinte vahele tõmbuda. Pärast eriolukorra kehtestamist on ta ettevõtte kontoris käinud enamasti vaid korra nädalas, et välispartneritega dokumente allkirjastada. Erinevalt Eestist, kus asju saab ajada digiallkirjaga, tuleb piiriülesel asjaajamisel tema sõnutsi endiselt pastakat viibutada.

Tegelikult oli

30.04.2020 04.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto