Sisukord
Arvamus
Postimees
02.05.2020
Eesti Palgatabelit juhivad kohtunikud (4) Eesti lühiuudised Sarimõrvari stiilinäide: Juri Ustimenko sai tapmisjuhised vangla kanalisatsiooni kaudu (8) Ministeerium tahab skandaalsest koolimajast vabaneda Palgatabelit juhivad kohtunikud Majandus Koroonaviirus nurjas maailma ägedaima aktsionäride koosoleku Investor Mari: esmapilgul hiilgavana näiv kasv jääb veidi nadiks Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaaliat kummitab hirm raisata kaks juba ohverdatud kuud Diktaatori õde on Kimide dünastia tagavaraplaan (4) Püssimehed tungisid Michigani parlamendihoonesse Arvamus Juhtkiri: vaja on täpset kärpimist (15) Janno Zõbin: keskmängu peataolek (13) Nädala nägu ⟩ Kompromissituse kunstnik (2) Anonüümne põetaja (4) Saaremaa streigijuht (4) Põhja-Korea kaanetüdruk Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Sport Jaak Salumets: treener peab olema ka hea pedagoog ja psühholoog, oskama lapsi õigesti suunata Jaanus Kriiski kolumn: doping Eesti sporditelevisioonis! (3) Merendus Paadimüük liigub kriisiolukorras tõusulainel Merenduse lühiuudised AK Garri Raagmaa: pärast koroonakriisi ei saa regionaalpoliitikast enam mööda vaadata (11) Hannes Palang: potipõllunduse ja kaugtöö õppus Tiiu Kuurme: hariduse taandamine (7) Iljitši meenutades (9) Astronoom: universum tunneb viirusi kauem kui inimest (13) EKI keelekool: üks väega sõna (3) Marju Lauristin: kriisiaeg testib haridusuuendust (4) Kunst sinu ümber. Bita Razavi – kunstnik mitme koduga Vikerkaar loeb. Elu võimalikkusest kosmoses Kas 21. sajandil Venemaa tükeldumine jätkub? (32) Neli uurijat on ikka parem kui kaks Mungad, baleriinid, terroristid ja teised impeeriumi hauakaevajad Lugu lämmatavast emaarmastusest Kas on vaja jätkata suhet, mida poleks alustamagi pidanud? NÄDALA PLAAT: Pimeduse kroonimine kuningaks Aja auk. Külmus, julmus, glamuur Juurikas. Kõik, mis kunagi oli (2) Arter Saaremaa vallavanem Madis Kallas: Nii kui kriis rahunes, asuti taas mind ründama (55) Telekomide juhid silmitsi ennenägematu katsumusega (2) Poolakad Eesti põllumajandust päästmas (15) Karantiiniunelmad (2) Vanausuliste puhtusekombestik meenutab tänapäevast viirusetõrjet (4) Tehke järele: üle saja kilomeetri jalgsi noolsirgelt läbi Eesti (3) Karbike tuunikalakonservi teeb köögis imet Rikastame pärismaailma. Mis imet saab näha liitreaalsuse äppidega? Subaru leidis värvid. Sõiduproov uuendatud Subaru XVga Piilu kulisside taha: kuidas valmis virtuaalne Tallinn Fashion Week? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Anonüümne põetaja

1 min lugemist
Õde Kuressaare haigla Covid-19 osakonnas. FOTO: Sander Ilvest

Kadri sõidab igal hommikul rattaga haiglasse, tõmbab selga ufokostüümi ning läheb tööle inimeste eest hoolitsema, oma tervisega riskides. Enam ei saa aru, kas valges kaitseülikonnas on mees või naine, noor või vana, inimene või loom.

Kadri ei tunneks Kuressaare vanalinnas jalutades ära mööduvaid kolleege. Talle ei oskaks tere öelda ka mõni tänu tema tegutsemisele tervenenud 100-aastane patsient, sest on nähtud vaid tema silmi. Kadrit on saanud anonüümne põetaja, kellest räägitakse umbisikuliselt ja sageli mitmuses: eesliinitöötaja, kangelane, õde, hooldaja, arst.

Seda, mis haiglates ja koroonaüksustes päriselt toimub, oleme seni pidanud vaatama eelkõige välisajakirjanike vahendusel, kes on mõnda Itaalia haiglasse kaameraga sisse saanud, sest seni on Eestis terviseamet ja haiglad hoidnud joont, et ajakirjanikke üksustesse ei lubata.

Eelmisel nädalal õnnestus Postimehel pärast pikka veenmistööd külastada Kuressaare haigla Covid-19 osakonda ja tuli välja, et sealsed õed ja hooldajad tahavad rääkida ja oma tööd näidata, näo ja nimega. Kadri ei taha olla anonüümne, sest on kõvasti pingutanud ja enda üle uhke.

Seotud lood
30.04.2020 04.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto