KOHALIK VAADE ⟩ Itaaliat kummitab hirm raisata kaks juba ohverdatud kuud

Itaalia restoranid tohivad ülehomsest alates hakata toitu kaasa müüma, kuid juba selgi nädalal sai Roomas mõnel pool ise oma pitsale järele minna. FOTO: Alberto Pizzoli/afp/scanpix FOTO: ALBERTO PIZZOLI/AFP/Scanpix

Dino on üks neist itaallastest, kes ei saanud kuidagi oodata oma äritegevuse taastamisega 4. maini. Ta käib juba praegu kolm korda nädalas Rooma äärelinnas asuvas kontoris, et hoida silma peal talle kuuluval hügieenitoodete firmal, eirates sellega valitsuse kehtestatud karantiini, mis lubab tegutseda vaid mõne üksiku valdkonna ettevõtetel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Itaalia valitsus on pannud inimestele kohustuse täita kodust välja minnes tõend, milles nad ise kinnitavad oma ringi liikumise hädavajalikkust. Kui politseinikud peaks tuvastama, et tõendis esitatud info on vale, võib trahv küündida kuni 4000 euroni.

«Politsei pidas mu kaks korda kinni, küsides tõendit. Nad pärisid, kas mu tegevus on hädavajalik, ja ma vastasin, et sõltub sellest, kas nemad maksavad mu arved: siis võib-olla see pole vajalik. Mõlemal korral lasid nad mu minema,» jutustas Rooma ärimees, kes sarnaselt paljude teistega tunneb viirusjärgse aja ees kabuhirmu.

30.04.2020 04.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto