Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
04.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Eesti ehitajad Soomes koroonavangis: kolm kalevipoega räägivad, miks nad jäid Soome (17) Peapiiskop ärgitab meelt avaldama (17) Kurda, kiida-kiida, kurda, küsi-küsi (3) Hävitati Lõuna-Eesti üht esinduslikemat muistist (14) Majandus Hiigelkahjumi saanud Buffett müüs lennufirmade aktsiad Idufirma tahab tuua jõukeskused Tallinnasse (1) Majanduse lühiuudised Kas Tallink suuromanikelt likviidsusabi ei saa? (1) Tallinki suuruselt teine omanik on suur multimiljardifond (4) Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Infosõjas on uuteks lõksudeks võltsmeilid, teesklejad ja ohtlikud pikslid (2) Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Soome ja Norra ei unusta pandeemia ajal riigikaitset (1) Arvamus Juhtkiri: surve piiridele kasvab (3) Mart Raudsaar: üldiselt üksikule, mitte vastupidi (15) Margit Rüütelmann: aeg muuta suunda (8) Külli Koort: pikendatud elu hind Eestis – 13 miljonit (10) Riina Solman: millal siis veel? (6) Ene-Silvia Sarv: e-õppe kaosest sünnib kord (4) Sergei Metlev: stalinlik kummitus ei lase Teisel maailmasõjal lõppeda (12) Kultuur Ülemeelikud uperpallid läbi elutraagika ja kultuuriloo Joel Remmeli mitmemõõtmeline jazz Kontaktivaba klounaad: Piip ja Tuut TV nakatab naeruga Sport Spordi lühiuudised Dopinguarst paljastas kaks kaasosalist (1) Ülevaade ⟩ Millal võiks Euroopas taas suurt jalgpalli näha? (1) Tartu Gustav ei pääse koondamisest Tuleohtlikud elektrijuhtmed ei pruugi silmale nähtavad olla (1) Parkimismaja oksjon läks ilmselt vett vedama (1) Tartu lühiuudised Külamees kinkis oma poodnikule respiraatori Eesti suurimad lihatööstused aimavad edukat grillihooaega Luunja kooli õpilased aitavad Saaremaad lukust lahti keerata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Parkimismaja oksjon läks ilmselt vett vedama

2 min lugemist
200-kohaline parkimismaja peaks valmima arhitektuurivõistluse võidukavandi «Turuplats» järgi. FOTO: Eskiis Villem Tomiste

Tartu linnavalitsusel pole kahtlust, et Vabaduse puiesteele parkimismaja rajamiseks korraldatud hoonestusõiguse konkursil on võitja – see ettevõte pakkus aastatasuks 94 250 eurot. Kuid sealt edasi on kahtlused ja arendaja pole suutnud seni neid hajutada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Probleeme on laias laastus kaks. Esiteks tundub hind linnavalitsusele liiga hea, et seda kõnealuses kohas tagasi teenida ning et raha jääks ka parkimishoone ehituseks. Teiseks on ettevõte tundmatu, kuid ehitada tuleks suur ja kallis hoone otse linna keskmes, Raekoja platsi vahetus naabruses.

Otsuse, kuidas edasi, teeb linnavalitsus lähinädalatel. «Meil on vaja konkursi tulemused kinnitada või mitte. Korjame selle otsuse tegemiseks infot,» selgitas Tartu abilinnapea Reno Laidre. «Peame olema veendunud, et kui tulemuse kinnitame ja võitjaga lepingu sõlmime, siis ta suudab seda täita. Saadud info ei ole veel piisav, et oleksime selles veendunud. Võitja ise on väga optimistlik, lubas lähiajal saata plaanid ja tõendada investeerimissuutlikkust.»

02.05.2020 05.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto