Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
04.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Eesti ehitajad Soomes koroonavangis: kolm kalevipoega räägivad, miks nad jäid Soome (17) Peapiiskop ärgitab meelt avaldama (17) Kurda, kiida-kiida, kurda, küsi-küsi (3) Hävitati Lõuna-Eesti üht esinduslikemat muistist (14) Majandus Hiigelkahjumi saanud Buffett müüs lennufirmade aktsiad Idufirma tahab tuua jõukeskused Tallinnasse (1) Majanduse lühiuudised Kas Tallink suuromanikelt likviidsusabi ei saa? (1) Tallinki suuruselt teine omanik on suur multimiljardifond (4) Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Infosõjas on uuteks lõksudeks võltsmeilid, teesklejad ja ohtlikud pikslid (2) Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Soome ja Norra ei unusta pandeemia ajal riigikaitset (1) Arvamus Juhtkiri: surve piiridele kasvab (3) Mart Raudsaar: üldiselt üksikule, mitte vastupidi (15) Margit Rüütelmann: aeg muuta suunda (8) Külli Koort: pikendatud elu hind Eestis – 13 miljonit (10) Riina Solman: millal siis veel? (6) Ene-Silvia Sarv: e-õppe kaosest sünnib kord (4) Sergei Metlev: stalinlik kummitus ei lase Teisel maailmasõjal lõppeda (12) Kultuur Ülemeelikud uperpallid läbi elutraagika ja kultuuriloo Joel Remmeli mitmemõõtmeline jazz Kontaktivaba klounaad: Piip ja Tuut TV nakatab naeruga Sport Spordi lühiuudised Dopinguarst paljastas kaks kaasosalist (1) Ülevaade ⟩ Millal võiks Euroopas taas suurt jalgpalli näha? (1) Tartu Gustav ei pääse koondamisest Tuleohtlikud elektrijuhtmed ei pruugi silmale nähtavad olla (1) Parkimismaja oksjon läks ilmselt vett vedama (1) Tartu lühiuudised Külamees kinkis oma poodnikule respiraatori Eesti suurimad lihatööstused aimavad edukat grillihooaega Luunja kooli õpilased aitavad Saaremaad lukust lahti keerata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gustav ei pääse koondamisest

2 min lugemist
Gustavi kaubamärgi all kondiitritooteid valmistav OÜ Mattias Cafe peab koondama tosin töötajat. Ettevõtte tegevjuht Siim Liivamägi sõnas, et eesmärk on eriolukorrast välja tulla võimalikult väikese kahjumiga. Kasumi püüdmine on praegu võimatu missioon. FOTO: Margus Ansu

Eriolukord on muutnud Tartu- ja Jõgevamaal olukorda ka tööturul, märtsist saadik on kasvanud töötute hulk. Töötukassa andmeil Tartumaal kollektiivseid koondamisi pole olnud, küll aga teatas Jõgevamaal kollektiivsest koondamisest hiljuti puidutööstus. Üksikuid töötajate koondamisi on ette tulnud mõlemas maakonnas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Töötukassa Tartu osakonna juhi Jane Väli sõnul on praegu kõige haavatavamad majutus- ja toitlustusettevõtted, koondamised ongi ette võtnud peaasjalikult neis valdkondades tegutsevad firmad.

Üks neist ettevõtetest, kes peab Tartus osast töötajatest loobuma, on Gustavi kohvikuid pidav ja selle kaubamärgi all kondiitritooteid valmistav osaühing Mattias Cafe. Ettevõtte tegevjuht Siim Liivamägi lootis küll märtsi lõpus, et saavad hakkama vaid palgakärpega. «Toona oli meil küll käive langenud, aga siis olid kohvikud veel avatud. Keegi ei teadnud märtsis, mis seis meid aprillis ees ootab,» ütles Liivamägi.

02.05.2020 05.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto