Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Eesti ehitajad Soomes koroonavangis: kolm kalevipoega räägivad, miks nad jäid Soome (17) Peapiiskop ärgitab meelt avaldama (17) Kurda, kiida-kiida, kurda, küsi-küsi (3) Hävitati Lõuna-Eesti üht esinduslikemat muistist (14) Majandus Hiigelkahjumi saanud Buffett müüs lennufirmade aktsiad Idufirma tahab tuua jõukeskused Tallinnasse (1) Majanduse lühiuudised Kas Tallink suuromanikelt likviidsusabi ei saa? (1) Tallinki suuruselt teine omanik on suur multimiljardifond (4) Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Infosõjas on uuteks lõksudeks võltsmeilid, teesklejad ja ohtlikud pikslid (2) Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Soome ja Norra ei unusta pandeemia ajal riigikaitset (1) Arvamus Juhtkiri: surve piiridele kasvab (3) Mart Raudsaar: üldiselt üksikule, mitte vastupidi (15) Margit Rüütelmann: aeg muuta suunda (8) Külli Koort: pikendatud elu hind Eestis – 13 miljonit (10) Riina Solman: millal siis veel? (6) Ene-Silvia Sarv: e-õppe kaosest sünnib kord (4) Sergei Metlev: stalinlik kummitus ei lase Teisel maailmasõjal lõppeda (12) Kultuur Ülemeelikud uperpallid läbi elutraagika ja kultuuriloo Joel Remmeli mitmemõõtmeline jazz Kontaktivaba klounaad: Piip ja Tuut TV nakatab naeruga Sport Spordi lühiuudised Dopinguarst paljastas kaks kaasosalist (1) Ülevaade ⟩ Millal võiks Euroopas taas suurt jalgpalli näha? (1) Tartu Gustav ei pääse koondamisest Tuleohtlikud elektrijuhtmed ei pruugi silmale nähtavad olla (1) Parkimismaja oksjon läks ilmselt vett vedama (1) Tartu lühiuudised Külamees kinkis oma poodnikule respiraatori Eesti suurimad lihatööstused aimavad edukat grillihooaega Luunja kooli õpilased aitavad Saaremaad lukust lahti keerata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riina Solman: millal siis veel?

3 min lugemist
Rahvastikuminister Riina Solman. FOTO: Marko Saarm

Just praegu, kriisiajal tuleb peresid toetada, kirjutab rahvastikuminister Riina Solman.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mitme valitsuse järjepideva pingutuste tulemusena on Eesti üks Euroopa eesrindlikuma perepoliitikaga riike. Samas teame, et ootamatute kriiside korral saab perede turvatunne valusa hoobi. Seda näitas meile eelmine majanduskriis ning paraku on oht, et näeme seda ka järgnevatel kuudel. Mustemate stsenaariumite kohaselt näeme koroonakriisi mõjusid Eesti peredele veel mitu aastat ning seetõttu tuleb juba täna astuda samme selleks, et võimalikke kahjusid ennetada.

Seetõttu oleme tegutsenud kiiresti. Viimaste nädalate jooksul on saanud riigikogu või valitsuse heakskiidu mitmed muudatused, mis aitavad perede turvatunnet suurendada. Kõige suurema rahalise mõjuga on perede tugilaen, mille aluspõhimõtteid arutas valitsus üle-eelmisel nädalal ning andis rahvastiku- ja rahandusministrile ülesande meede välja töötada.

Perede tugilaen on mõeldud kriisi tõttu ajutiselt sissetulekus kaotanud inimestele, kes ei vaja riigilt tagastamatut toetust. Need on inimesed, kes on meie ühiskonda maksude näol panustanud, kes on kasvatanud lapsi ning aastate jooksul sel moel oluliselt meie kõigi heaolu ja kestlikkust suurendanud. Loodetavasti avaneb inimestel tugilaenu kasutamise võimalus juba käesoleva aasta sügisel.

02.05.2020 05.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto