Sisukord
Kultuur
Postimees
04.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Eesti ehitajad Soomes koroonavangis: kolm kalevipoega räägivad, miks nad jäid Soome (17) Peapiiskop ärgitab meelt avaldama (17) Kurda, kiida-kiida, kurda, küsi-küsi (3) Hävitati Lõuna-Eesti üht esinduslikemat muistist (14) Majandus Hiigelkahjumi saanud Buffett müüs lennufirmade aktsiad Idufirma tahab tuua jõukeskused Tallinnasse (1) Majanduse lühiuudised Kas Tallink suuromanikelt likviidsusabi ei saa? (1) Tallinki suuruselt teine omanik on suur multimiljardifond (4) Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Infosõjas on uuteks lõksudeks võltsmeilid, teesklejad ja ohtlikud pikslid (2) Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Soome ja Norra ei unusta pandeemia ajal riigikaitset (1) Arvamus Juhtkiri: surve piiridele kasvab (3) Mart Raudsaar: üldiselt üksikule, mitte vastupidi (15) Margit Rüütelmann: aeg muuta suunda (8) Külli Koort: pikendatud elu hind Eestis – 13 miljonit (10) Riina Solman: millal siis veel? (6) Ene-Silvia Sarv: e-õppe kaosest sünnib kord (4) Sergei Metlev: stalinlik kummitus ei lase Teisel maailmasõjal lõppeda (12) Kultuur Ülemeelikud uperpallid läbi elutraagika ja kultuuriloo Joel Remmeli mitmemõõtmeline jazz Kontaktivaba klounaad: Piip ja Tuut TV nakatab naeruga Sport Spordi lühiuudised Dopinguarst paljastas kaks kaasosalist (1) Ülevaade ⟩ Millal võiks Euroopas taas suurt jalgpalli näha? (1) Tartu Gustav ei pääse koondamisest Tuleohtlikud elektrijuhtmed ei pruugi silmale nähtavad olla (1) Parkimismaja oksjon läks ilmselt vett vedama (1) Tartu lühiuudised Külamees kinkis oma poodnikule respiraatori Eesti suurimad lihatööstused aimavad edukat grillihooaega Luunja kooli õpilased aitavad Saaremaad lukust lahti keerata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülemeelikud uperpallid läbi elutraagika ja kultuuriloo

2 min lugemist
Bohumil Hrabal FOTO: Erakogu

Tšehhi kirjanik Bohumil Hrabal (1914–1997) on oma kodumaal armastatud klassik, võib-olla kõige armastatumgi klassik (jah, isegi Hašekiga võrreldes). Selline, kelle raamatuid loevad inimesed vabatahtlikult. Isegi need, kes muidu liiga palju raamatuid ei loe. Keegi meie Lutsu taoline, ühesõnaga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Muidugi, Luts tarbis eestlaslikult pigem viina ja kippus hirmus purju jääma. Ent Hrabal, kellelt on 2013. aastal ka Loomingu Raamatukogus samuti Küllike Tohvri tõlgituna ilmunud romaan «Ma teenindasin Inglise kuningat» (1971), armastas tšehhidele omaselt paljude tundide kaupa kõrtsis istudes lahjat õlut ja sekka ehk ka mõne ürdinapsi juua ning lugusid vesta ja teiste omi kuulata. See süstiti talle ilmselt juba kodus sisse – nii tema ema kui ka talle perekonnanime andnud kasuisa töötasid õlletehases. Mõnusate kõrtsijuttude hõngu on tunda ka paljudes tema raamatutes, selleski.

02.05.2020 05.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto