Dopinguarst paljastas kaks kaasosalist

Walter Mayer on dopingumaailmas tuntud tegija ning keelatud ainete vahendamise eest ka vangis istunud.   FOTO: Eibner-Pressefoto/EXPA/Groder via www.imago-images.de/imago images/Eibner Europa

Eelmise aasta veebruaris Seefeldis alanud dopinguskandaali järel vahistatud Saksamaa arst Mark ­Schmidt paljastas politseile vähemalt kahe kaasosalise rolli oma võrgustikus. Üks neist on pika dopinguminevikuga Austria suusatreener, teine Horvaatia kergejõustikutreener.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saksamaal Erfurdis kinni peetud Schmidt on nüüdseks veetnud eeluurimisvanglas 14 kuud. Tema korduvad taotlused uurimise ajaks vabadusse pääseda on tagasi lükatud. Kui esialgu tegi sakslane õigus­organiga koostööd, siis eelmise aasta mais muutis ta strateegiat ning on vaikinud. Eelduste järgi jõuab tema kaasus kohtusse septembris.

Saksamaa telekanal ARD sai ligipääsu uurimismaterjalidele, mis sisaldasid ka Schmidti tunnistusi neilt päevilt, mil ta veel koostööaldis oli. Toimikutest selgub, et sakslase dopinguvõrgustikus olid kesksetes rollides Austria endine suusatreener Walter Mayer ja Horvaatia kergejõustikutreener Dario Nemec.

02.05.2020 05.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto