Sisukord
Sport
Postimees
04.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Eesti ehitajad Soomes koroonavangis: kolm kalevipoega räägivad, miks nad jäid Soome (17) Peapiiskop ärgitab meelt avaldama (17) Kurda, kiida-kiida, kurda, küsi-küsi (3) Hävitati Lõuna-Eesti üht esinduslikemat muistist (14) Majandus Hiigelkahjumi saanud Buffett müüs lennufirmade aktsiad Idufirma tahab tuua jõukeskused Tallinnasse (1) Majanduse lühiuudised Kas Tallink suuromanikelt likviidsusabi ei saa? (1) Tallinki suuruselt teine omanik on suur multimiljardifond (4) Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Infosõjas on uuteks lõksudeks võltsmeilid, teesklejad ja ohtlikud pikslid (2) Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Soome ja Norra ei unusta pandeemia ajal riigikaitset (1) Arvamus Juhtkiri: surve piiridele kasvab (3) Mart Raudsaar: üldiselt üksikule, mitte vastupidi (15) Margit Rüütelmann: aeg muuta suunda (8) Külli Koort: pikendatud elu hind Eestis – 13 miljonit (10) Riina Solman: millal siis veel? (6) Ene-Silvia Sarv: e-õppe kaosest sünnib kord (4) Sergei Metlev: stalinlik kummitus ei lase Teisel maailmasõjal lõppeda (12) Kultuur Ülemeelikud uperpallid läbi elutraagika ja kultuuriloo Joel Remmeli mitmemõõtmeline jazz Kontaktivaba klounaad: Piip ja Tuut TV nakatab naeruga Sport Spordi lühiuudised Dopinguarst paljastas kaks kaasosalist (1) Ülevaade ⟩ Millal võiks Euroopas taas suurt jalgpalli näha? (1) Tartu Gustav ei pääse koondamisest Tuleohtlikud elektrijuhtmed ei pruugi silmale nähtavad olla (1) Parkimismaja oksjon läks ilmselt vett vedama (1) Tartu lühiuudised Külamees kinkis oma poodnikule respiraatori Eesti suurimad lihatööstused aimavad edukat grillihooaega Luunja kooli õpilased aitavad Saaremaad lukust lahti keerata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Dopinguarst paljastas kaks kaasosalist

2 min lugemist
Walter Mayer on dopingumaailmas tuntud tegija ning keelatud ainete vahendamise eest ka vangis istunud.   FOTO: Eibner-Pressefoto/EXPA/Groder via www.imago-images.de/imago images/Eibner Europa

Eelmise aasta veebruaris Seefeldis alanud dopinguskandaali järel vahistatud Saksamaa arst Mark ­Schmidt paljastas politseile vähemalt kahe kaasosalise rolli oma võrgustikus. Üks neist on pika dopinguminevikuga Austria suusatreener, teine Horvaatia kergejõustikutreener.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saksamaal Erfurdis kinni peetud Schmidt on nüüdseks veetnud eeluurimisvanglas 14 kuud. Tema korduvad taotlused uurimise ajaks vabadusse pääseda on tagasi lükatud. Kui esialgu tegi sakslane õigus­organiga koostööd, siis eelmise aasta mais muutis ta strateegiat ning on vaikinud. Eelduste järgi jõuab tema kaasus kohtusse septembris.

Saksamaa telekanal ARD sai ligipääsu uurimismaterjalidele, mis sisaldasid ka Schmidti tunnistusi neilt päevilt, mil ta veel koostööaldis oli. Toimikutest selgub, et sakslase dopinguvõrgustikus olid kesksetes rollides Austria endine suusatreener Walter Mayer ja Horvaatia kergejõustikutreener Dario Nemec.

02.05.2020 05.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto