Sisukord
Korvpall
Tänane leht
05.05.2020
Eesti Nakatunute jälgi ajavad koroonadetektiivid tegutsevad aja surve all (3) Ida-Tallinna keskhaigla ees lookles pikk saba Eesti lühiuudised Koroonat põdenuid oodatakse doonoriks Eksamid jäävad sel aastal vabatahtlikuks Rahahädas rohelised nõuavad liikmemaksu inkasso abil (44) Loodusenautijad on hädas rohkete puukidega (1) Majandus ELi riigid pooldavad ärajäänud lennu hüvitamist vautšeritega (5) Rail Balticu peatamine tooks kahjunõuded ja leppetrahvid (24) Majanduse lühiuudised Aasta ettevõtja koondab üle 60 inimese (2) Välismaa Piiranguid leevendav Euroopa otsib tunneli lõpus valgust (3) Välismaa lühiuudised Hiina domineerimine jätab ülejäänud maailma kaoses maskiturul hätta (5) USA valib kahe seksuaalrünnakutes süüdistatud mehe vahel (9) Arvamus Juhtkiri: koomiline parteiinkasso (2) Erkki Koort: kahe näoga RMK (19) Ruth Kalda: koroonaviiruse tegelik levik tuleb välja selgitada (4) Mare Roosileht: Ida-Virumaa vajab õnge (5) Erki Pisuke: toetuse tingimused on liiga ranged (2) Karmo Tüür: Lukašenka punktivõidud George Soros: EL peab leidma lahenduse või järgneb lagunemine (7) Kultuur Hindamatult veider multikas «Üks päev Mati Alaveri elus» – mida me saame Epneri kuuldemängust teada? Räige korruptsioon koolisüsteemis (2) Sport Indrek Kelk: dopingupatud unustatakse, lumepuudus teeb rohkem muret Spordi lühiuudised Meentus ajaloost: Rakvere Tarva riiukukest leegionär kippus vastuolusid kätega lahendama Rakvere Tarva leegionär läks kättpidi kokku nii Saage kui ka peatreener Umbraškoga Tervis Rootslased panustavad kriisi venima jäämisele (8) Tervise lühiuudised Tartu Porgandid saavad kiiremaks sõiduks lauge kurvi ja punase Jänese silla (1) Indrek Niibo: loogikaviga lõpuaktustega (1) Erkki Keldo: kriisieelarve suruti teerulliga läbi Õpilasfirmad loovad maitseid ja löövad hambad läikima Tartu lühiuudised Tudeng versus õppejõud ehk Kellele tehakse ülekohut? (15) Tänavakunstirühmitus viitab võimalusele halvas head leida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rakvere Tarva leegionär läks kättpidi kokku nii Saage kui ka peatreener Umbraškoga

2 min lugemist
Thomas Hamilton palliga oli küll Rakvere Tarva statistikaliider, kuid kindlasti polnud ta tiimimängija. FOTO: Ain Liiva

Eesti korvpalliklubidest on aastate jooksul käinud läbi värvikaid võõrmängijaid, ühe kireva tegelase otsa sattus lõppenud hooajal Rakvere Tarvas.

Keskmängija Thomas Hamilton oli küll võistkonna üks liidreid, kuid vähehaaval hakkasid liikuma jutud tema laiskusest. Jänki näitas platsil küll head statistikat, kuid veebruari alguses lõpetati temaga leping. «Me ei saa vägisi kellestki korvpallurit teha,» ütles Tarva mänedžer Arnu Lippasaar.

Tagantjärele selgub, et Hamiltoniga tekkisid probleemid kohe alguses. «Suur beebi, temaga oli kogu aeg mingi häda. Küll ta ei tahtnud, jaksanud või viitsinud. Jonnis pidevalt. Eks see talle saatuslikuks saigi,» jutustas võistkonna üks kogenumaid Kristo Saage podcastis «Mängumehed».

«Mees rääkis alguses, et tuli Austraaliast siia plaaniga Euroopas tippu jõuda. Tegime võistkonnaga kaks korda nädalas trenni, ta arvas, et seda on liiga palju... Tema ideaal ja arusaam oli Euroopa korvpallist üks mäng ja trenn nädalas.»

Hamilton kogus Eesti-Läti liigas 15 mängus keskmiselt võistkonna resultatiivseimana 15 silma ja hankis 6,3 lauapalli. «Mängumees oli ta kõva. Mängudes andiski ta endast kogu aeg kõik. Kaitse logises, tahtis rohkem punkte visata. Eks talle öeldi, et nii saab järgmiseks aastaks kõva lepingu,» arutles Saage.

Ta jätkas: «Eks temaga tekkis ka sõnelusi. Ühes trennis läks isegi tõuklemiseks. Saatsin ta sinnasamusesse ja kõndisin saalist minema. Ta tuli järgi – põrnitses mind riietusruumis. Aga asi rahunes maha.»

Möödusid vaid mõned päevad, kuniks ameeriklane taas enesekontrolli kaotas. Järgmisena läks Hamilton füüsiliseks Mihkel Kurega, hooaja jooksul tekkis konflikt ka teiste mängijate ning isegi peatreener Juris Umbraškoga.

«Ma ise sel päeval trennis polnud, neli meest oli kohal, aga nad läksid rasku ka Umbraškoga, praktiliselt kättpidi kokku. Selline vana ta oli...» nentis Saage.

«Valmiera mängus tekkis Hamiltonil [Egert] Halleriga mingi arusaamatus. Midagi omavahel seletasid, kuidas kattest mängida. Kolm minutit oli mängitud, Hamilton läks pingile ja kui Umbraško veidi aja pärast ütles, et mingu platsile, siis ta keeldus. Õnneks võitsime.»

Pikemalt saab nii Hamiltoni vägitegudest kui ka teistest Tarva mängijatest kuulda podcastist «Mängumehed»:

Seotud lood
04.05.2020 06.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto